Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Puķīte: Pašnāvības cietumā novērst ir neiespējami

Pašnāvības parasti izdara vāja rakstura cilvēki, - ja viņš to ir izlēmis darīt, viņš to izdarīs, un cietumos, līdzīgi kā pārējā sabiedrībā, suicīdus novērst nav iespējams, - LNT raidījuma «900 sekundes» sacīja Ieslodzījumu vietu pārvaldes (IeVP) priekšnieks Visvaldis Puķīte.

Viņš uzsver, - ja ieslodzītais ir izlēmis izdarīt pašnāvību, viņš to izdarīs, «lai vai cik ilgi viņš tiktu novērots».Pašlaik 12 Latvijas cietumos uzturas 6238 ieslodzītie. No kopējā Latvijā reģistrēto vairāk nekā 400 pašnāvību skaita ieslodzījuma vietās izdarītas septiņas pašnāvības. Puķīte norāda, ka ar visiem ieslodzītajiem, īpaši tiem, kas cietumā nonāk pirmo reizi, tiek veikti plaši resocializācijas pasākumi, viņiem sniedz psihologa palīdzību, «citi pasākumi pašlaik nav iespējami».Kā vienu no risinājumiem situācijas uzlabošanai Latvijas ieslodzījumu vietās kopumā Puķīte min jaunu cietumu celtniecību, taču pašreizējos finansiālajos apstākļos tas ir neiespējami. Igaunijā viena jauna cietuma būvniecība izmaksāja 50 miljonus eiro, Latvijā šis skaitlis būtu jāpareizina ar seši, ņemot vērā ieslodzīto skaitu.Puķīte sacīja, ka līdzīgi kā ar ideju par fotoradaru ieviešanu ir jārīkojas ar jaunu cietumu būvniecību, «ir vienkārši jāgrib to darīt», turklāt arī jauna cietuma būvniecība varētu notikt uz privātās partnerības principiem.IeVP priekšnieks jau iepriekš intervijās ir atzīmējis, ka cietumos procentuāli pašnāvību skaits neesot lielāks kā starp brīvībā dzīvojošajiem, tāpēc esošajā situācijā viņš nesaskatot nekā traģiska, kaut gan, protams, šādi gadījumi neesot pieļaujami.Kā ziņots, kopš gada sākuma Latvijas ieslodzījuma vietās ir reģistrēti septiņi ieslodzīto pašnāvības gadījumi: divi Jēkabpils cietumā, divi - Centrālcietumā un pa vienam Valmieras, Jelgavas un Daugavpils cietumā. Vēl divi nāves gadījumi it kā no narkotiku pārdozēšanas reģistrēti Valmieras cietumā.

Pievieno komentāru

Jelgava