Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

PVD: pērn par 34% pieaudzis sūdzību skaits par cietsirdību pret dzīvniekiem 4

Pērn Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) saņēma 684 sūdzības par cietsirdību pret dzīvniekiem, kas ir par 34% vairāk nekā gadu iepriekš, intervijā aģentūras BNS biznesa informācijas portālam «Baltic Business Service» pastāstīja PVD ģenerāldirektors Māris Balodis.

Tomēr viņš atzina, ka ne visas iedzīvotāju sūdzības ir pamatotas. «Cilvēku sūdzības par šādiem gadījumiem pieaug. 2009.gadā bija 316 sūdzību, no tām 41% pamatotas, 2010.gadā jau 510 sūdzību, no tām 41% pamatotas, 2011.gadā ‒ 684 sūdzības un 37% bija pamatotas,» sacīja Balodis un piebilda, ka pērn dienests konstatēja 23 gadījumus, kad konstatēta cietsirdība pret dzīvniekiem ‒ no tiem 17 gadījumos tika arī atsavināti dzīvnieki un divos gadījumos materiāli nosūtīti policijai. Pēc PVD vadītāja teiktā, visvairāk – 173 gadījumos ‒ konstatēti pārkāpumi dzīvnieku aprūpē un 97 gadījumos turēšanas apstākļu neievērošanā.«Ir situācijas, kad dienests gan soda dzīvnieku īpašnieku, gan konfiscē dzīvniekus, kas ir cietuši. Tas nav tikai attiecībā uz mājlopiem, bet arī tad, ja izturēšanās ir bijusi cietsirdīga pret suņiem un kaķiem,»" uzsvēra Balodis un norādīja, ka cilvēki lielākoties ziņo par tiem, kas tur lielu skaitu dzīvnieku, bet nespēj par viņiem adekvāti rūpēties. «Šajā gadījumā mēs drīzāk runājam nevis par tiešu cietsirdību – sišanu, bet gan drīzāk netiešu cietsirdību – nav pietiekama barības bāze. Ja ir pierādījumi, ka dzīvnieki ir nebaroti, ja ir slikts veselības stāvoklis, dienests dzīvniekus konfiscē, tostarp arī govis, zirgus,» paskaidroja PVD vadītājs.Pēc viņa teiktā, dzīvnieku nebarošanu var nosaukt tikai par cietsirdību. «Šādi cilvēki vienkārši nedomā par saviem mājlopiem. Ja nav ko dot ēst, tad normāli cilvēki šos mājlopus vai nu pārdod, vai arī likvidē. Ja nav ko dot ēst, bet cilvēks turpina šos dzīvniekus turēt un tādējādi mocīt, tad citādi kā par cietsirdību to nosaukt nevar,» sašutumu pauda Balodis.PVD ir Zemkopības ministrijas pārraudzībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kas veic pārtikas aprites un veterinārmedicīnas nozares valsts uzraudzību un kontroli.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Resnais

Es vakar noķēru lamatiņās peli, tad man jāgaida tagad ciemos policija?

pirms 7 gadiem, 2012.02.19 16:03

traki

Ja par dzīvnieku nebarošanu, lasīju vienu rakstu, neatceros kurā laikrakstā, tagad nemeklēšu, tur bija teikts, ka bomži izturas pret dzīves pabērniem labāk kā pārtikušie. Un tiešām, cik nav gadījumu, kad turīgi cilvēki tur suņus būros. Brrrrr.... :((

pirms 7 gadiem, 2012.02.19 15:34

zinošā

Vēl zināmi gadījumi. Pie 1.) veida cilvēki iegādājās dzīvniekus pašu iniciatīvas pēc. Pie 2.) veida dzīvnieku paņem citu cilvēku nolaidības pēc, jo nespēj vienaldzīgi paiet garām bēdās nonākušam.

pirms 7 gadiem, 2012.02.19 15:20

zinošā

Visvairāk šokē cilvēki, kas iegādājas sugas suņus vai kaķus, bet pēc tam baro ar lētu un nekvalitatīvu barību. Un ja vēl tur dzīvniekus biznesam, pavairošanai, tad vispār trūkst vārdu.
Cilvēkus var iedalīt : 1.) Paņem veselu mājas dzīvnieku ar labiem gēniem un noved līdz kritiskai stadijai, ekonomē uz dzīvnieka rēķina, baro ar nekvalitatīvu barību,; 2.) Izglābj pamestu, slimu, izārstē un padara par burvīgu mājdzīvnieku. Kaut bezsugas dzīvnieku, bet baro ar pašu labāko un veselīgāko.

pirms 7 gadiem, 2012.02.19 15:12

Jelgava