Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rektoru padome izsaka neuzticību Ķīlim 9

Latvijas Rektoru padome ir nolēmusi izteikt neuzticību Reformu partijas nominētajam izglītības un zinātnes ministram Robertam Ķīlim.

To aģentūrai LETA apstiprināja padomes priekšsēdētājs, Daugavpils Universitātes rektors Arvīds Barševskis.Pēdējā laikā Rektoru padomei un Ķīlim bija domstarpības par iecerētajiem jaunajiem augstskolu akreditācijas noteikumiem.Rektoru padomes sēdē šodien vairākums tās dalībnieku atbalstīja neuzticības izteikšanu Ķīlim, jo uzskata, ka ministrs savu nozari vada neprofesionāli un haotiski, aģentūru LETA informēja padomes juriskonsults Jānis Bernāts.Vēstulē, kas adresēta Ķīlim, premjerministram Valdim Dombrovskim (V) un Saeimas izglītības, kultūras un zinātnes komisijas vadītājai Inai Druvietei (V), teikts, ka par ministra attieksmi pret augstākās izglītības nozari varēja pārliecināties Studiju virzienu akreditācijas noteikumu saskaņošanas gaitā, kurā tika ignorēti nozares profesionāļu viedokļi.«Ministra nievājošās attieksmes piemērs - Ministru kabineta sēdē ministrs aicina neieklausīties augstskolu iebildumos, jo tikšot piedāvātas vēl lielākas reformas un tām sekošot vēl lielāki iebildumi,» teikts vēstulē.Tāpat rektori ir nemierā, ka jau apmēram gadu ministrs sola reformas augstākajā izglītībā, tomēr kā vienīgo reformu viņš pasniedz pāreju uz studiju virzienu akreditāciju, ko pēc augstākās izglītības nozares pārstāvju iniciatīvas atbalstīja iepriekšējās valdības.Tāpat viņi pārmet ministram nespēju izstrādāt konkrētus priekšlikumus nozares attīstībai. «Jau gandrīz gadu pēc stāšanās amatā tā arī nav publiskoti «Ķīļa reformu» priekšlikumi augstākajā izglītībā. Tā vietā ministrs izsaka skandalozus paziņojumus presē, kas vieš vēl lielāku neskaidrību par nozares nākotni,» uzsver rektori.Pēc viņu domām, Ķīlis ar saviem līdzšinējiem paziņojumiem ir noniecinājis Latvijas augstāko izglītību, radot izglītības nozarē neveselīgu un demotivējošu gaisotni.Rektoru padome aicina Ķīli uz tikšanos nākamajā nedēļā, lai ministrs iepazīstinātu ar konkrētu reformu plānu.

Pievieno komentāru

Komentāri 9

AIJA

kilis jau nekas cits nav ka izcils demagogs. Kadas reformas. Atlaist cilvekus no darba parbidit kadu departamentu jau nav reforma.Un pa kadam algam jus runajiet? Ja augstskolas rektoram alga sesi, astoni simti , nu nezinu gan vai ta nu ir tik milziga.

pirms 7 gadiem, 2012.09.09 08:29

JĀAAAA...

ĶĪLIM sen to vajadzēja darīt ,jo tādas algas pat prezidents nesaņem..........Malacis!!!!

pirms 7 gadiem, 2012.09.08 23:39

ballīte

Pievienojos "Ballītei partijas kasei"! Ja neviens Ķīļa arguments nepārliecina, tad vismaz tas, ka mūsu augstskolas nav pat pasaules tūkstošniekā (vienai visā valstī gan tādai vajadzēja būt, neprasa jau pirmo desmitnieku). Bet algas ap 4000 -.... tūkstošiem mēnesī!!! Visas šīs ministru šūpošanas centrētas uz to - ka tik kas nemainītos mūsu (rektoru, lielo pašvaldību spices) ērtajā dzīvītē! Kāds redz, iedomājies viņus vērot un koriģēt! Cauri skan padomiskais - netraucējiet mūs STRĀDĀT!

pirms 7 gadiem, 2012.09.08 12:40

to ozo

Slēdzot augstskolas, var gadīties, ka iznīcina tieši to, kas ir labāks nekā būs palikušajās augstskolās. Revolūcijas jau šajā teritorijā ir bijušas. Tās nes tikai postu.

pirms 7 gadiem, 2012.09.08 10:38

ozo

Lielos vilcienos .

Ķīlis smags populists . Tikkai vienu frāzi esmu dzirdējis pareizu ..... skolotājiem nevar celt algas nesamazinot viņu skaitu .

Jāsāk bija ar skolu augstskolu slēgšanu , tad var vāvuļot par programām ..

pirms 7 gadiem, 2012.09.08 08:55

Ak, naivums

Jūs taču nezināt, cik nejēdzīgi un tendenciozi viens antropologs gatavojas reformēt. Ir varianti, ka viņi grib iznīcināt, piemēram, tās programmas, kurās šobrīd studentus sagatavo pat labāk nekā Rīgas augstskolās.
Par tām 1000 vietām reitingos - lai tur iekļūtu, augstskolai ir jābūt vairākus gadsimtus vecai, jo šis kritērijs dod lielu svaru vērtējumā. Tādēļ nevajag brēkt.
Starp citu, jebkurās reformās cieš tie, kuri tās visvairāk vēlas.

pirms 7 gadiem, 2012.09.08 08:27

ballīte partijas kasei

Jo tālāk, jo interesantāk... :) Tiko pa TV Latvijas Universitātes rektors Mārcis Auziņš brīnījās, ka tāda izteikšana vispār notikusi, ka viņš pie tā nav bijis klāt un piedevām viņam pat nav ne jausmas, kas neuzticības izteikšanai bijis par iemeslu... :DDDDDDDD

pirms 7 gadiem, 2012.09.07 21:02

ballīte partijas kasei

Iesaku uz šo visu katīties kopsakarībās. Šūpo Ķili, šūpo Sprūdžu - visi šūpotāji no barokļu vidus, starp kuriem resnākie barokļi ir ZZS... Sakritība? Nē visas pretīgās lietas notiek nevis "pa pieci", bet pa zzs-iski... :)

ir versijas, ka šoreiz aiz tā visa Rāviņš varētu būt pat vairāk iesaistīts nekā Lembergs... ;)
Ja atceras kungu intereses, notikušā secības un brāļošanos, ar laiku šis tas rada dažādas aizdomas. ;) Šoreiz nav runa tik daudz par faktiem, cik par tendencēm, kas kopā medīt dodas, kopā plānus kaļ vai pirtiņā dzer... :)

2012.gada 10.aprīlī, Valsts prezidenta Andra Bērziņa vadībā notika kārtējā Stratēģiskās attīstības komisijas (turpmāk – SAK) sēde, kuras laikā SAK vadītāja vietnieki Māris Kučinskis un Arvīds Barševskis klātesošos informēja par pašvaldību un reģionu attīstības problēmu loku, to risinājumu virzieniem, kā arī par izglītības un cilvēkkapitāla attīstības jautājumiem.

"Ministra Edmunda Sprūdža izvēlētais darbības virziens apdraud valsts un pašvaldību attīstību un iedzīvotāju labklājību nākotnē. Ja uzņemtais kurss netiks mainīts, būsim spiesti prasīt ministra demisiju," norāda Latvijas Lielo pilsētu asociācijas (LLPA) pārstāvis Māris Kučinskis.

Lembergs, Rāviņš, Sesks, Kučinskis, Barševskis, Skujāns - Vai tad nav vienots personu loks? utt., utml.
bet ar rektoriem izskatās gana līdzīga situācija, kas ar mēriem...

pirms 7 gadiem, 2012.09.07 20:30

Jelgava