Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Remontē divas LLU kopmītnes (FOTO)

Nozīmīgi būvdarbi sākti divās LLU dienesta viesnīcās un plānoti arī citās, “Ziņas” noskaidroja augstskolā.

LLU apsaimnieko deviņas studentu viesnīcas, no kurām septiņas atrodas Jelgavas centrā, tuvāk fakultātēm un universitātes centrālajai ēkai, bet divas pilsētas mikrorajonā, kur izvietota viena no fakultātēm. Līdz šim tajās galvenokārt veikti lokāli kosmētiskie remonti un atjaunotas koplietošanas telpas. Lielākas pārmaiņas 2013. gadā skāra 8. studentu viesnīcu, kurā pirmajā veikti būtiski remontdarbi un modernizēts istabu izvietojums un iekārtojums.

“Šobrīd aktīvi remontdarbi notiek 1. un 9. studentu viesnīcā, kur īstenojam energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumus, siltinot fasādes, veicot logu un durvju nomaiņu, uzlabojot apkures un ventilācijas sistēmu un rekonstruējot siltummezglu. Turklāt 9. viesnīcā, kas atrodas pie Veterinārmedicīnas fakultātes, atjaunojam arī jumtu un veicam iekštelpu remontu, lai izveidotu citu telpisko risinājumu, istabas sadalot pa blokiem ar atsevišķām labierīcībām katrā. Līdzīgas dzīvokļu tipa istabas plānots izveidot arī 7. studentu viesnīcā, kas atrodas pilsētas centrā un šobrīd ir iekonservēta, bet nākotnē pēc iekštelpu remonta atkal tiks izmantota,” stāsta LLU direktors Andrejs Garančs.

Energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumus 1. studentu viesnīcā īsteno SIA “LC būve” par kopējo līgumsummu 444 341 eiro. Autoruzraudzību veic SIA “Lūsis V”, būvuzraudzību – SIA “Būves birojs”. Savukārt 9. viesnīcā darbus īsteno PS “AKN” par kopējo līgumsummu 543 476 eiro. Autoruzraudzību veic SIA “Campaign”, būvuzraudzību – SIA “Būves birojs”. Bet 6. studentu viesnīcas energoefektivitātes paaugstināšanai un jumta nomaiņai notiek būvdarbu iepirkuma procedūra.

Kā skaidro A.Garančs, pagaidām remontdarbi netiek plānoti 2., 4., 5. un 10. studentu viesnīcā, jo tās tiek aktīvi izmantotas studentu vajadzībām citur īstenoto remontdarbu dēļ, taču arī šo viesnīcu attīstības perspektīvas tiks plānotas.

“Studentu dzīves apstākļi un kvalitāte ir viena no šībrīža galvenajām universitātes prioritātēm, tādēļ īstenojam virkni darbu, lai mūsu studenti, ierodoties Jelgavā un dzīvojot šeit četrus vai pat vairāk gadus, justos kā mājās un apstākļi viesnīcās veicinātu viņu vēlmi studēt, iekļauties LLU studentu saimē un atvieglotu dažādas sadzīviskas rūpes. Apzināmies, ka daudziem vecāku māju pamešana ir nopietns pārbaudījums, tāpēc veicam uzlabojumus, lai vide ir moderna, ērta un patīkama. It īpaši svarīgs šis faktors ir ārvalstu jauniešiem, kuriem studentu viesnīcas kļūst par vienīgajām mājām Latvijā uz ilgu laiku un ir ļoti būtisks faktors adaptācijai mūsu valstī,” pārmaiņu nepieciešamību studentu viesnīcās skaidro LLU rektore Irina Pilvere.

Studentu viesnīcu būvdarbiem nepieciešamo finansējumu plānots piesaistīt ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda pasākuma “Veicināt energoefektivitātes paaugstināšanu valsts ēkās” pieejamo atbalstu.

“Ziņas” jau rakstīja, ka, samazinoties LLU studentu skaitam, šajā mācību gadā slēgtas 3. un 7. kopmītnes jeb dienesta viesnīcas, kas atrodas Jelgavas centrā. Tajās kopā ir apmēram ap četrsimt gultasvietu. 3. kopmītnes Driksas ielā 1 augstskola izlēma nodot valsts akciju sabiedrībai “Valsts nekustamie īpašumi”. Savukārt 7. kopmītnes Lielajā ielā 17, kas atrodas 40. gados pēc kara būvētā ēkā un ir teicamā tehniskā stāvoklī, plānots uz laiku iekonservēt.Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Jelgava