Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Restaurēs pieminekli Mīlestības alejā 3

Jau drīzumā tiks sākti advokātam Kristapam Ludvigam Tečam veltītā kapa pieminekļa, kas atrodas Mīlestības alejā, restaurācijas darbi. Šomēnes piemineklis tiks nogādāts restauratoru darbnīcā, bet oktobrī tas jaunā izskatā atgriezīsies Mīlestības alejā, informē Jelgavas pašvaldības iestāde "Pilsētsaimniecība".

Piemineklim konstatēta marmora mehāniska un ķīmiska korozija, granīta postamenta sairšana, akmens materiāla plaisāšana un sadalīšanās gabalos, bet granīta blokos – caurejošas plaisas.

Restaurācijas darbu programma izstrādāta, balstoties uz vēsturisko informāciju, veiktajiem apsekojumiem dabā un 2018. gada martā saņemtajiem Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas tehniskajiem noteikumiem.

Restaurācijas darbus veiks SIA "Akmens apstrādes centrs AKM", ar kuru 11. jūlijā JPPI "Pilsētsaimniecība" noslēdza līgumu par kopējo darbu līgumcenu 6370,81 eiro ar PVN. "Pilsētsaimniecība" pieminekļa restaurācijas darbiem ieguvusi arī finansiālu atbalstu 3000 eiro apmērā Valsts kultūrkapitāla fonda kultūras mantojuma nozares projektu konkursā.

Plānots, ka šomēnes uzņēmums demontēs pieminekli un nogādās to savā darbnīcā, bet pēc restaurācijas darbiem tas tiks nogādāts atpakaļ Mīlestības alejā. Noslēgtais darbu veikšanas līgums paredz, ka tas notiks oktobrī.  

Piemineklis advokātam K.L.Tečam ir valsts nozīmes kultūras piemineklis. Leģenda vēsta, ka apmēram pirms 225 gadiem Jelgavā dzīvojuši divi dižciltīgi muižnieki: advokāts jurists padomnieks K.L.Tečs (1735–1793) un advokāts Kurzemes galma padomnieks Zigismunds Georgs Švanders (1727–1784). Abi nešķiramie draugi bija iecienījuši pastaigu pa skaistu aleju, kuru, kā rodamas ziņas periodikā, dēstījis muižnieku draugs virsnieks Līvens. Kad muižnieki nomira, viņus pēc pašu vēlēšanās apglabāja katru savā alejas galā, uzceļot lepnus pieminekļus: Z.G.Švanderam – obelisku, bet K.L.Tečam – urnu ar divām čūskām un liesmiņu, kas noliekusies austrumu virzienā.


Foto: Jelgavas pašvaldība

Pievieno komentāru

Komentāri 3

skaida

Izskatās, ka puikām nekas no darbiem neatlēca. Vēlēšanas nāk, nevar vairs tik nekaunīgi zagt.

pirms gada, 2018.08.02 16:33

garāmgājējs

Tukšo pudeļu kaudzi nevar divus mēnešus aizvakt, tas neprasa tūkstošus.

pirms gada, 2018.08.03 07:46

Jelgava