Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rīkos sarunu vakarus potenciālajām audžuģimenēm, adoptētājiem un aizbildņiem

Februārī un martā vairākās Zemgales pilsētās notiks sarunu vakari potenciālajām audžuģimenēm, adoptētājiem un aizbildņiem, aģentūru LETA informēja projekta "Atver sirdi Zemgalē" komunikācijas speciāliste Ilva Kalnāja.

Lai sniegtu iespēju uzdot jautājumus tiem, kas vēlētos palīdzēt un uzņemties rūpes par bērniem, kas palikuši bez vecāku gādības, Zemgales Plānošanas reģions, īstenojot projektu "Atver sirdi Zemgalē", sāk īstenot pasākumu "Individuālās konsultēšanas un motivēšanas pasākumu organizēšana potenciālajiem aizbildņiem, adoptētājiem un audžuģimenēm".

Kalnāja informēja, ka Zemgalē bērnunamos mīt ap 150 bērniem.

"Ņemot vērā, ka izplatītākie iemesli bērnu nonākšanai bērnu sociālās aprūpes institūcijās ir vardarbība pret bērnu vai bērna pamešana novārtā, kā arī pārmērīga alkohola lietošana bērna ģimenē, narkotisko vielu lietošana ģimenē, šie bērni ir jau ar traumatisku pieredzi, bērna izņemšana no ģimenes un ievietošana institūcijā šo traumu visbiežāk vēl padziļina," pauda projekta īstenotāju pārstāve.

Sarunu vakars Jelgavā notiks 20. februārī pulksten 17 kafejnīcā "Silva", Bauskā pasākums norisināsies 9. martā, bet Jēkabpilī – 20. martā.

Projekta "Atver sirdi Zemgalē" kopējās izmaksas ir 5 709 424 eiro, no kuriem 4 853 010 eiro līdzfinansē Eiropas Sociālais fonds. Projekta mērķis ir Zemgales reģionā palielināt ģimeniskai videi pietuvinātu un sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu pieejamību dzīvesvietā personām ar invaliditāti un bērniem.


Foto: Jelgavas novada pašvaldības arhīvs

Pievieno komentāru

Jelgava