Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rosina likumā iekļaut vēl divas atzīmējamās dienas 8

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) rosina likumā iekļaut vēl divas atzīmējamās dienas, un par to otrdien lems valdība.

IZM vēlas, lai svētku dienu likumā par atzīmējamo dienu tiktu noteikts 12.augusts – Starptautiskā Jaunatnes diena un 5.decembris – Starptautiskā Brīvprātīgo diena.ANO Ģenerālā asambleja 1999.gadā pieņēma rezolūciju, ka 12.augusts ir atzīmējams kā Starptautiskā Jaunatnes diena, lai vērstu starptautiskās sabiedrības uzmanību nepieciešamībai nodrošināt ilgtspējīgu atbalstu jaunatnei.Latvijā jaunieši (personas vecumā no 13 līdz 25 gadiem) 2010.gadā bija teju 18% no Latvijas iedzīvotāju skaita.IZM norādījusi, ka demogrāfiskā situācija valstī liecina, ka Latvijā iedzīvotāju skaits, īpaši jauniešu, strauji sarūk. Tā kā valsts attīstības plānošanas dokumentos ir noteikts, ka jaunieši ir tautas kapitāls, ir jāpievērš īpaša sabiedrības uzmanība jauniešiem, viņu vajadzībām un aktuālajām problēmām, uzskata IZM.«Iekļaujot Starptautisko Jaunatnes dienu likumā, tiktu pausta likumdevēju ieinteresētība jaunatnes jautājumu risināšanā,» norāda ministrijā.Savukārt 2011.gads Eiropā tika pasludināts par Brīvprātīgā darba gadu. IZM organizēto diskusiju dalībnieki, kā arī Nevalstisko organizāciju un Ministru kabineta sadarbības memoranda īstenošanas padomes locekļi vienbalsīgi atbalstīja ierosinājumu virzīt likumprojektu, kas paredz noteikt 5.decembri – Starptautisko Brīvprātīgo dienu – par valstiski atzīmējamu dienu, kas ir ANO pasludināta svinamā diena.«Pievēršot plašākas sabiedrības uzmanību būtiskai sociālās līdzdalības formai – brīvprātīgajam darbam –, tiks veicināta iedzīvotāju iesaistīšanās brīvprātīgajā darbā, tiks sekmēta izpratne par brīvprātīgā darba vērtību, kā arī izteikta pateicība brīvprātīgajiem, kas aktīvi iesaistās brīvprātīgajā darbā un atbalsta brīvprātīgā darba kustības attīstību. Tādējādi tiks nostiprināta arī 2011.gadā sabiedrībā izveidojusies izpratne par brīvprātīgo darbu, tā nozīmi un vērtībām demokrātiskajā sabiedrībā,» paskaidrojusi ministrija.Ja valdība atbalstīs likumprojektu, par to vēl trīs lasījumos būs jālemj Saeimai.

Pievieno komentāru

Komentāri 8

skeal

Nu neesiet tik tuvredzīgi, mīļie komentētāji.
Paņemiet kalendāru un saskaitiet uz pirkstiem, vai uz papīra, tiem kuri neprot uz pirkstiem, cik mums ir svētku dienas. Tad paņemiet un saskaitiet cik mums ir upuru, sēru piemiņas dienas.
Seciniet - Latvija to vien dara, kā tikai sēro. Priecāties neprot.

pirms 7 gadiem, 2012.01.23 17:50

boze

Vēl kādu sēru dienu pie reizes varētu piemest klāt!

pirms 7 gadiem, 2012.01.23 10:35

figaro

Vēl derētu Starpvalstu inflācijas diena ! Pasaules Meļu diena! Medicīnas tūristu diena ! Trūcīgo ļaužu diena ! Banku izlaupītāju diena ! 100-Ls diena ! Latvijas Latvāņu diena ! ...un gan jau vēl atradīsim, ko svinēt.

pirms 7 gadiem, 2012.01.22 15:52

Ja valdība atbalstīs likumprojektu, par to vēl trīs lasījumos būs jālemj Saeimai.
Butu domajusi ka birokratiju iznicinat!

pirms 7 gadiem, 2012.01.22 15:02

pukins

Bet ka ar DURAKU dienu ari vajadzetu atzimet , sho tak atzime visa pasaule !

pirms 7 gadiem, 2012.01.22 12:26

Jampāzijs no Elejas

Starptautisko Pirdēju dienu pavisam noteikti vajag iekļaut svinamo dienu sarakstā!

pirms 7 gadiem, 2012.01.22 10:30

Jelgava