Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rosinās referendumu par alkohola tirdzniecības atļaušanu pēc pulksten 22 12

Sākta parakstu vākšana, lai rosinātu referendumu, kas Latvijā atļautu alkohola tirdzniecību pēc pulksten 22, aģentūrai BNS pavēstīja aktīvistu grupas un alkohola atlaižu meklētāja iedzert.com līdzdibinātājs Aigars Andersons.

Viņš norādīja, ka alkohola tirdzniecības atļaušana pēc pulksten 22 ir būtisks jautājums gan biznesa un tirdzniecības vidē, gan arī iedzīvotājiem.«Ņemot vērā pēdējā laika modi rosināt referendumus un sākt parakstu vākšanu referendumu sarīkošanai, arī mūsu aktīvistu grupa nolēmusi sākt parakstu vākšanu, mūsuprāt, Latvijas iedzīvotājiem ļoti būtiskā jautājumā – par grozījumu veikšanu Alkoholisko dzērienu aprites likumā,» teica Andersons un uzsvēra, ka līdz ar alkohola tirdzniecības atļaušanu pēc pulksten 22 samazinātos nelegālā alkohola tirdzniecība naktīs, kā arī valsts nodokļu veidā papildus varētu iegūt miljoniem latu.«Pēc būtības alkohola tirdzniecības aizliegums neveicina galveno sludināto mērķi - cīņu pret alkoholismu un alkohola izplatīšanu. Taču jāsaprot, ka realitātē tas nekādu uzlabojumu nav devis – gluži otrādi – nelegālais tirgus no tā plaukst un zeļ,» paskaidroja Andersons.Iedzert.com līdzdibinātājs arī apliecināja, ka parakstu vācējus nesatrauc plānotās izmaiņas referenduma ierosināšanas kārtībā. «Mūs nesatrauc arī politiķu ieceres sarežģīt referenduma ierosināšanas kārtību – esam pārliecināti, ka referendumu izdosies sarīkot un mūs atbalstīs lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju,» sacīja Andersons un prognozēja, ka referendumam vajadzīgo parakstu savākšanai būs nepieciešami trīs mēneši.Pēc viņa teiktā, pašlaik iedzert.com aktīvistu grupa plāno izveidot arī biedrību, kuras mērķis būs cīnīties par «labas atpūtas cienītāju tiesībām». «Mums nav saprotama valsts un Eiropas Savienības negatīvā reakcija pret alkoholu kopumā – ja atbildīgās institūcijas veic pietiekamu darbu, lai novērstu alkohola izplatību nepilngadīgo vidū, pēc būtības alkoholisko dzērienu lietošana sabiedrībā nav nekāds ļaunums,» klāstīja iedzert.com līdzdibinātājs.Iedzert.com ir projekts ar mērķi informēt Latvijas iedzīvotājus par izdevīgākajiem piedāvājumiem alkohola tirgū Latvijā.

Pievieno komentāru

Komentāri 12

Dingo

Cilvēktiesību pārkāpējs ir tas lops, kas nokārtoja to ka no 22 - 8 nevar tirgot. Tieši tā persona vai partija ir atbildīgā par nelegālā alkohola biznesa zelšanu!!!
Brīvi tirgot alkoholu visu diennakti, jo un nevajag ierobežot manas tiesības!!!

pirms 7 gadiem, 2012.02.25 17:56

Hey

Nu gan stulbs referendums!

Es par referendumu, ko ierosināja komentētājs par minimālās algas paaugsināšanu līdz 600Ls!!!

pirms 7 gadiem, 2012.02.25 12:07

Tizlums reāls

Ну и сволочи - как же можно додуматься до такого! Pat latviešu valodā trūkst tādu vārdu, lai izteiktu, ko domāju par tādu referendumu!

Varbūt ierosinām arī referendumu par narkotiku legālu izplatīšanu un tirdzniecību, tas ar veicās nodokļu pieplūdu valstī.

Cik jābūt aptaurētiem, lai nodzirdītu cilvēkus nakst stundās.

pirms 7 gadiem, 2012.02.25 12:03

MARIS

atbalstu referendumu ,jo, ja cilvēkam pēc darba vakarā sagribas kādu aliņu mājās pagaršot ,tad jāiet uz dzertuvām un jāpērk par dubultu cenu !!! Murgs...

pirms 7 gadiem, 2012.02.25 10:49

gudriniece

ierosinu referendumu par minimalas algas palielināšanu līdz 600ls!!!!(pēc nodokļiem)

pirms 7 gadiem, 2012.02.25 09:05

murgs

Es jau netaisos pa referendumiem staigāt,darīt vairķ nav ko,aptrakuši!

pirms 7 gadiem, 2012.02.25 07:20

Čiko

Tam Andersonam ar galvu viss kārtībā,nu gan atrada iemeslu parakstu vākšanai.Varbūt vēl vākt parakstus par legālu narkotiku tirgošanu?Pēc tam tos alkanus,narikus un pīpētājus ārstēt par mūsu nodokļiem.

pirms 7 gadiem, 2012.02.24 20:55

KO...VĒL NE.....

KO VĒL NE ,GALĪGI GARĀM ,VAI TAD VISI JĀNODZIRDA,CITIEM JA NAV KO DZERT PĒC 22.00 VISPĀR NEKO NEMEKLĒ !!!!!
NEZINĀMAS IZCELSMES ALKOHOLU DZER TIKAI BOMŽI .............

pirms 7 gadiem, 2012.02.24 19:51

japs

Beidzot varbūt saregulēs prātus tiem, kas pieņēma lēmumu aizliegt alkoholu tirgot no 22:00. Tagad cilvēkiem kam pietiktos ar pāris aliņiem vai kādu vīniņu nekas cits neatliek, kā pirkt nezināmas izcelsmes kandžu, jo ja esi plānojis dzert, tad arī dzersi, jautājums tikai cik kvalitatīvu. Un tas ir tieši sakarā ar jauniešiem, jo pasākumos tiek dzerts, tur savādāk nenotiek - un ja pietrūkst, tad jau iedzērušiem arī ir vienalga kur dabūt vēl - ja ir točka tuvumā, tad ņem ko dod. Es negribu, lai manam jaunietim nav izvēles, kā tikai točkas naktīs apmeklēt - ne nu kāds alkāns, bet jauniešu tusiņi ir jauniešu tusiņi, tādi viņi vienmēr ir bijuši un tā arī būs. Ir jāizglīto cilvēki, nevis jāaizliedz - tas tak gadsimtiem ir pierādījies, ka strādā tieši pretējā virzienā..

pirms 7 gadiem, 2012.02.24 18:54

nelga

eu, es neesmu ar mieru šāda tipa referendumam, jo pēc manām domām-tas ir mazliet smieklīgi! :) Es neesmu nedzērāja, iedzeru, bet šis ir galīgi kreizī pasākums :) bet nu, lai Andersonam veicas! :D

pirms 7 gadiem, 2012.02.24 18:17

ja vien

Andersons līdz referendumam nebūs atmetis ķedeles no aknu cirozes. Idioti.

pirms 7 gadiem, 2012.02.24 18:13

Jelgava