Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sācies Spodrības mēnesis, var pieteikt talkas vietas 1

Aprīlis Jelgavas pilsētā ir Spodrības mēnesis, kura laikā ikviens aicināts sakopt un labiekārtot savas mājas un darbavietas apkārtni. Jelgavnieki var pieteikt arī piesārņotas vietas sakopšanai Lielajā talkā. Talkas koordinēšanu Jelgavā veic pašvaldības uzņēmums „Zemgales EKO”, ziņo Sabiedrisko attiecību pārvalde. Pieteikt talkošanas vietu un savu dalību Lielajā talkā var pa tālruni 63023511 vai e-pastu eko@eko.jelgava.lv.

Objektus, kurus vajadzētu sakopt, var atzīmēt arī mājas lapā www.talkas.lv izveidotajā piesārņoto vietu kartē. Kā redzams, pieteikti jau vairāki objekti. Jelgavas Latviešu biedrība apņēmusies sakopt Alunāna parku un apstādīt Māteru Jura pieminekli, Sabiedrības integrācijas pārvalde darbosies Rūpniecības ielā no Pulkveža Oskara Kalpaka ielas līdz Tērvetes ielai, Andris Erdmanis ar palīgiem saskaņā ar būvvaldes atļauju izzāģēs bīstamus kokus un uzkops piedrazoto teritoriju Tērvetes un Smiltnieku ielas krustojumā. Tikmēr Dace Kadile aicina sakopt Palu ielas 18 piemājas teritoriju, to labiekārtot ar kokiem un puķēm, bet Pēteris Kadilis – sakopt un labiekārtot zaļo zonu Palu ielā 23.

Lai iedzīvotājiem, tīrot savas mājas apkārtni, pagrabus un šķūnīšus, nodrošinātu iespēju atbrīvoties no lielgabarīta atkritumiem, SIA „Zemgales Eko” sešās vietās pilsētā noteiktās dienās nodrošinās lielos atkritumu konteinerus.  Konteineri tiks izvietoti: Bauskas/Staļģenes ielā – 4. aprīlī; Sieramuižas/Staļģenes ielā – 4. aprīlī; Vēja ceļā – 11. aprīlī; 1. līnijā (2 vietās) – 11. aprīlī; Prohorova/Cepļu ielā (pie garāžām) – 18. aprīlī; Kārniņu ceļā pie Veselības ielas – 18. aprīlī un Būriņu ceļā – 18. aprīlī.

Lielās talkas dienā aktivitātes būs līdzīgas kā iepriekšējos gados, vairāk akcentējot teritoriju labiekārtošanu, ne tikai to atbrīvošanu no atkritumiem.

Lielā talka ar devīzi „Pastāvēs, kas pārvērtīsies” vienlaicīgi visā Latvijā norisināsies 25. aprīlī, un atkritumu savākšanai Jelgavai pasūtīti 5500 maisi – šogad tie būs zili, un maisus talcinieki varēs saņemt, iepriekš sazinoties ar talkas koordinatoru. Pēc talkas uz atkritumu poligonu „Brakšķi” bez maksas tiks nogādāti tikai tie atkritumi, kuri būs savākti iepriekš pieteiktos objektos un Lielās talkas zilajos maisos.

Pilsētā arī turpinās akcija „Pieķer pilsētas piegružotāju!”, iedzīvotājus aicinot foto vai video fiksēt cilvēkus, kuri savus atkritumus nesankcionēti izmet pilsētas teritorijā. Vizuālās liecības ar īsu aprakstu jānosūta akcijas organizatoriem pa e-pastu eko@eko.jelgava.lv, poic@poic.jelgava.lv vai izmantojot mobilo aplikāciju „Jelgavas pilsētsaimnieks”.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

??

Kāpēc visi konteineri izvietoti vairāk vai mazāk vienā pilsētas daļā? Raf masīvā ir tāda miskaste vietām, bet tur neviena konteinera... zēl....

pirms 4 gadiem, 2015.04.02 13:40

Jelgava