Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

«Sadales tīkls» aicina būt piesardzīgiem negaisa laikā 1

Gatavojoties prognozētājiem spēcīgajiem negaisiem, akciju sabiedrība «Sadales tīkls» personāls strādās pastiprinātā režīmā. Uzņēmums aicina būt īpaši uzmanīgiem negaisa laikā elektroiekārtu tuvumā un sekot elektroierīču drošas lietošanas noteikumiem. Vidējā sprieguma elektrolīniju bojājumu gadījumā klienti tiks informēti ar īsziņas palīdzību.

Atbilstoši Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra prognozēm tuvākajās dienās Latvijā iespējami spēcīgi negaisi un lietus. Tāpēc «Sadales tīkla» elektrotīklu dispečeri, operatīvo izbraukumu brigāžu elektromontieri un reģionu tehniskā virziena personāls visā Latvijā strādās pastiprinātā režīmā, nodrošinot gatavību novērst iespējamos bojājumus 0,4 kV (kilovolti) un 20 kV gaisvadu elektrolīnijās, skaidro uzņēmuma pārstāve Ivita Bidere. Dispečeri monitorē situāciju vidējā sprieguma un zemsprieguma elektrolīnijās, operatīvi vadot bojājumu novēršanas darbu. Ja negaisa dēļ vidējā sprieguma (20 kV) tīklā tiks traucēta elektroapgāde, par atslēgumu un tā novēršanas gaitu klienti tiks informēti ar īsziņas (SMS) palīdzību. Par bojājumiem SMS tiek sūtīti uz datubāzē reģistrēto lietotāju norādīto kontakttālruni, tādēļ uzņēmums aicina klientus, kuri to vēl nav izdarījuši, reģistrēt sava mobilā tālruņa numuru www.e-latvenergo.lv.Energouzņēmums arī atgādina, ka negaisa laikā ir jāatceras drošības noteikumi, arī lietojot individuālās elektroierīces. Ja ēka nav aprīkota ar zibens pārsprieguma aizsardzību, elektroierīces nedrīkst darbināt un tās jāatslēdz no elektriskā tīkla. Neatslēgtas elektroierīces negaisa laikā var tikt bojātas, radot papildu drošības risku un materiālus zaudējumus.Elektrisko līniju ekspluatācijas praksē novēroti gadījumi, kad negaisa laikā ar vienu zibens spērienu tiek bojāti vairāki elektrolīniju balsti, nolaužot tos un saraujot elektrības vadus. Tādēļ iedzīvotāji tiek aicināti negaisa laikā būt īpaši uzmanīgiem un piesardzīgiem elektrolīniju un elektroiekārtu tuvumā. Uzņēmums brīdina, ka negaisa laikā var lūzt koki un zari, pārraujot elektrolīniju vadus un radot bīstamas situācijas, kas apdraud iedzīvotāju dzīvību. Netuvoties elektroietaisēm, ja tajās ir iekārušies koki vai zari vai zemē redzams norauts elektrolīniju vads, jo šāds iekārtu stāvoklis var apdraudēt iedzīvotāju dzīvību. Konstatējot bīstamu situāciju elektrolīniju un elektroiekārtu tuvumā – piemēram, ja uz  elektrolīnijas ir nogāzies vēja nolauzts koks, nav jāmēģina to novērst pašiem, bet jāziņo Klientu servisam pa bezmaksas tālruni 80200404.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

s

...kāds var pateikt - daudzstāvu dzīvojamās mājas taču ir aprīkotas ar tiem zibensnovedējiem vai kā tur tos sauc - nu nav taču normāli ejot uz darbu atvienot visas elektroierīces, tai skaitā leduskapi...nupat saskaitīju, man vienā istabā ir 10 elektroaparatūras vienības kuras pieslēgtas tīklam...

pirms 7 gadiem, 2012.07.06 15:17

Jelgava