Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sagatavo grozījumus likumā, kas pašvaldībām ļaus noteikt smēķēšanas ierobežojumus 6

Pēc vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) ierosinājuma Veselības ministrijas speciālisti sagatavojuši grozījumus likumā «Par tabakas izstrādājumu realizācijas, reklāmas un lietošanas ierobežošanu». Tie paredz pašvaldību tiesības noteikt papildu smēķēšanas aizliegumus vai ierobežojumus, izdodot atbilstošus saistošos noteikumus.

2011.gada oktobrī Ozolnieku novada Dome pieņēma saistošos noteikumus, kas ļauj pašvaldībai ierobežot smēķēšanu uz daudzdzīvokļu māju balkoniem un lodžijām. Ņemot vērā to, ka Domes noteikumi bija pretrunā ar jau spēkā esošo likumu «Par tabakas izstrādājumu realizācijas, reklāmas un lietošanas ierobežošanu» un Administratīvo pārkāpumu kodeksu, ministrijai nebija tiesiska pamata saistošos noteikumus saskaņot. Šā gada 9.janvārī vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs ar savu rīkojumu noteikumu darbību apturēja, atgādina VARAM pārstāve Inese Auniņa.Šodien notiks Ozolnieku Domes ārkārtas sēde, kurā tiks lemts par pieņemto saistošo noteikumu atcelšanu. E.Sprūdžs norāda, ka VARAM Veselības ministrijas sagatavotās izmaiņas likumā saskaņojusi bez iebildumiem un aicina Ozolnieku novada Domes deputātus ārkārtas sēdi izmantot racionāli un konstruktīvi, pēc būtības diskutējot par sagatavoto likuma grozījumu projektu.«Izstrādātie grozījumi dos pašvaldībām tiesības noteikt papildu smēķēšanas ierobežojumus savās administratīvajās teritorijās atbilstoši to specifikai – tos varēs piemērot par smēķēšanu uz lodžijām un balkoniem, citviet, iespējams, aktuālāki ir smēķēšanas ierobežojumi atpūtas vietās upju un ezeru krastos, pie bērnu rotaļlaukumiem vai izklaides iestādēm,» uzsver E.Sprūdžs. Šie ministra iniciētie grozījumi ļaus tiesiskā, juridiski pamatotā un praktiski piemērojamā veidā pēc būtības risināt ar smēķēšanu saistītās problēmas.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

bims

Cepuri nost Ozolniekiem, kas to visu uzsāka. Lai tie ***i sūkā savus smirdekļus speciāli norādītās vietās, piem. izgāztuvē ar 5 Ls ieejas maksu.

pirms 7 gadiem, 2012.01.26 15:56

Margarīns

Kotlešu smarža/smaka nav tas, kas indīgie cigarešu dūmi ar aptuveni 4000 toksiskām vielām!

pirms 7 gadiem, 2012.01.23 18:55

sviests

Apakšējie kaimiņi : necepiet tās garšīgās un smaržīgās kotletes !
savādāk man tā kurkst vēders, ka augšējie kaimiņi nevar gulēt .

pirms 7 gadiem, 2012.01.23 18:47

Dilans

Bet tie kuri dzīvo virs jums cieš no tabakas dūmiem un smakām.Starp citu neviens mums nepajautā vai mēs vēlamies kļūt par pasīvajiem smēķētājiem.Ceru ka Jelgavas dome arī pieņems attiecīgus lēmumus.Ziemā vēl var pieciest,bet ko darīt vasarā?

pirms 7 gadiem, 2012.01.23 17:43

Pelni

Dārgie pīpmaņi, pirms smēķējat uz savām lodžijām, paskatieties vienu stāvu zemāk! Kā jums šķiet, kur tie izsmēķu gali un pelni paliek? Tagad sniegs uzsnidzis - un var lieliski redzēt kā Jūs cieniet savus kaimiņus!!! Pašam kauns uz sava balkona iziet, margas ar pelniem, balkons ar pelniem + izsmēķu gali....

pirms 7 gadiem, 2012.01.23 17:23

profins

Sen jau vajadzēja, cerams, ka stingrāki noteikumi tiks ieviesti arī Jelgavā, jo tie pīpmaņi jau galīgi bez kauna palikuši

pirms 7 gadiem, 2012.01.23 17:07

Jelgava