Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Saistībā ar nāves gadījumiem aprūpes centros «Kalupe» un «Jelgava» pārkāpumus darbinieku rīcībā nekonstatē

Labklājības ministrija (LM) nav konstatējusi pārkāpumus darbinieku rīcībā saistībā ar pacienta pašnāvības gadījumu Valsts sociālās aprūpes centra (VSAC) «Zemgale» filiālē «Jelgava» un VSAC «Latgale» filiāles «Kalupe» iemītnieka nāvi.

Kā aģentūru LETA pastāstīja LM pārstāve Marika Kupče, izvērtējot sociālās aprūpes centru vadību sniegtos paskaidrojumus, LM secinājusi, ka darbinieku rīcība bijusi saskaņā ar iekšējiem normatīvajiem regulējumiem un klientu uzvedības izmaiņas nebija iespējams prognozēt.Lai novērstu līdzīgu gadījumu atkārtošanos, LM uzdevusi visiem VSAC aktualizēt organizatoriskos jautājumus saistībā ar klientu drošības nodrošināšanu. Sociālās aprūpes centriem ieteikts rūpīgāk izvērtēt klientu drošības riskus, iekļaujot klientus riska grupās ar pastiprinātu uzraudzību.Kā ziņots, diennaktī no 11.jūnija uz 12.jūniju VSAC «Zemgale» filiālē «Jelgava» viens pacients izdarījis pašnāvību, bet VSAC «Latgale» filiālē «Kalupe» viens klients miris savstarpējā incidentā.Centros notikušos nāves gadījumus izmeklē policija un paskaidrojumus par nāves gadījumiem no abu VSAC direktorēm bija pieprasījusi arī LM.Jau ziņots, ka Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldē, nekonstatējot nozieguma pazīmes, izbeigts kriminālprocess saistībā ar pacienta pašnāvības gadījumu VSAC «Zemgale» filiālē «Jelgava».Savukārt par 73 gadus vecā VSAC «Latgale» filiāles «Kalupe» iemītnieka nāves iemeslu kļuvuši viņam nodarītie smagie miesas bojājumi, liecina tiesu medicīniskās ekspertīzes slēdziens.

Pievieno komentāru

Jelgava