Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sakārtos daudzdzīvokļu ēku Meiju ceļā 10

Par daudzdzīvokļu mājas Meiju ceļā 35A sakārtošanu lēmuši Jelgavas domes deputāti, aģentūra LETA uzzināja pašvaldībā.

Daudzdzīvokļu mājā ir 117 dzīvokļu īpašumi, un tā atrodas iekškvartāla teritorijā. Taču ēkas tehniskais stāvoklis apdraud sabiedrisko drošību. Lai izpētītu bojājumus un novērtētu minētās ēkas tehnisko stāvokli, eksperti veica tehnisko apsekošanu un atzina, ka fasādes daļā vairākās vietās ķieģeļi nav savienoti ar pamatmūri un tie atslāņojušies.

Visnopietnākie defekti konstatēti 1. sekcijā 5. dzīvokļa nesošajās ķieģeļu ārsienās ar redzamiem fasādes ķieģeļu vājinājumiem, plīsumiem un apdares atslānošā fragmenta izvirzījumu, kas var radīt ēkas konstrukcijas noturības un nestspējas zudumu. Tādējādi ēkas tehniskais stāvoklis neatbilst Būvniecības likuma 9. pantā noteiktajām būtiskām būvei izvirzāmām prasībām un apdraud sabiedrisko drošību.

Daudzdzīvokļu ēkas pārvaldnieks ir SIA “Jelgavas Nekustamā īpašuma pārvalde”, ar kuru dzīvokļu kopība noslēgusi līgumu 2004. gadā. Lai risinātu jautājumus par ēkas sakārtošanu, pārvaldnieks vairākkārt ir sasaucis dzīvokļu īpašnieku kopsapulces, kurās apspriesti nepieciešamie remontdarbi un vājināto ārsienu posmu pastiprināšana, taču dzīvokļu īpašnieku kopības lēmums par to nav pieņemts.

Lai radušos situāciju risinātu, Jelgavas domes deputāti lēmuši uzdot dzīvojamās mājas Meiju ceļā 35A dzīvokļu īpašniekiem līdz šā gada 1. jūnijam sākt ēkas sakārtošanu un vājināto ārsienu posmu pastiprināšanu atbilstoši normatīvo aktu prasībām. Ja dzīvokļu īpašnieki domes lēmumu neizpildīs noteiktajā termiņā, SIA “Jelgavas Nekustamā īpašuma pārvalde” organizēs būves sakārtošanu un vājināto ārsienu posmu pastiprināšanu. Šajā gadījumā ar darbiem saistītos izdevumus segs no Jelgavas pašvaldības budžeta sadaļas “Izdevumi neparedzētiem gadījumiem”, pēc tam izlietotos līdzekļus piedzenot no dzīvokļu īpašniekiem.

Jelgavas domes lēmumu viena mēneša laikā var pārsūdzēt Administratīvās rajona tiesas Jelgavas tiesu namā.


Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Komentāri 10

Meiju ceļš 35a

Varētu nosaukt tos aizliegtos vārdus?

pirms gada, 2018.04.27 11:25

to zz redakcijai?

Nu tak paskaidrojiet ,kādi bija tie aizliegtie vārdi manā komentārā ?

pirms gada, 2018.04.27 11:35

zanīte

Jelgavas pašvaldības būvspeciālisti varētu neatkarīgi novērtēt visas padomju laikā celtās daudzdzīvokļu mājas un iepazīstināt ar rezultātiem iedzīvotājus un sniegt rekomendācijas mājas tehniskā uzlabošanai. Tā būtu laba dāvana jelgavniekiem Latvijas 100 gadu jubilejā, kas atpirka un dzīvo padomju mantojuma mājās. A/S NIP bez 100 000 eiro nekust. Viņi ir tikai starpnieki ar 50% komisijas naudu starp mājas iedzīvotājiem un reālajiem darba veicējiem.

pirms gada, 2018.04.27 13:48

Parāds

Un būs vēl lielāki parādi NĪP.

pirms gada, 2018.04.28 12:12

Meiju ceļš 35a

Ko nozīmē piedzīt ? Nekas vēl nav remontēts,pat summa nav zināma ,bet te jau ko taisās piedzīt? Tagad sākas iebaidīšana? Vai jau kāds ir atteicies maksāt?

pirms gada, 2018.04.28 16:01

aina

Remontdarbu veicēju jūs varat izvēlēties neatkarīgi no NIP, ja tas nav pašvaldības īpašums.

pirms gada, 2018.04.29 12:37

J.Ansons

Saskaņā ar Civillikuma 1612.pantu, par mājas nesošo(kapitālo) sienu defektiem, kuri radušies celtniecības procesā pielaisto kļūdu un trūkumu dēļ ( ne jau meteoroloģisko apstākļu vai dabiskas nolietošanās dēļ) , materiāla atbildība jānes Jelgavas pašvaldībai, kura pieņēma māju ekspluatācijā un pārdeva tās dzīvokļus iedzīvotājiem. Citēju Civillikuma 1612.pantu: "Atsavinātājs atbild nevien par atsavinātās lietas vainām vai trūkumiem, ko viņš zinājis un nav uzrādījis, bet arī par viņam nezināmiem apslēptiem trūkumiem."

pirms gada, 2018.04.28 16:48

Arī Meiju 35a

Pilnīgi pareizi!

pirms gada, 2018.04.28 20:00

:)

Pagājuši 40-50 gadu kopš ēka ir nodota ekspluatācijā, būs par vēlu cerēt materiālo atbildību novelt uz kāda cita pleciem.

pirms gada, 2018.04.29 19:21

Meiju ceļš 35a

Māju nodeva 1985.gadā,būvēja IeM. 3.kāpņu sekcija bija IeM.strādājošajiem kopmītne ,2.kāpņu sekcija bija dzīvokļī struktūras darbiniekiem,bet 1.kāpņu sekcija bija Domes dzīvokļi. Tikai pēc krietna laika NIP to pārņēma no iEKŠLIETU MINISTRIJAS .un acīmredzot nepābaudīja patieso mājas tehnisko stāvokli . Un tagad rezultāts- vainīgi mājas iedzīvotāji!

pirms gada, 2018.04.30 09:30

Jelgava