Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sākot ar augustu, par elektroenerģiju jānorēķinās ar samazināto PVN likmi

Samazinoties PVN likmei no 1.jūlija, izmaiņas stājās spēkā arī norēķiniem par elektroenerģiju tarifa T1 un citu tarifa grupu ietvaros. Sākot ar 1.augustu, norēķini par patērēto elektroenerģiju jāveic ar PVN likmi 21 procents.

Tā kā apmaksa par patērēto elektroenerģiju ir jāveic reizi mēnesī par iepriekšējo mēnesi, «Latvenergo» atgādina, ka par jūlijā patērēto elektroenerģiju norēķini ar jauno PVN likmi (21 procents) atbilstoši savam fiksētajam skaitītāja rādījumam un pēc sava tarifa (Starta vai Pamata) ir jāveic, sākot no augusta. Klientiem saglabāsies līdzšinējās norēķina iespējas.Stājoties spēkā samazinātajai PVN likmei, izmaiņas attiecas uz visām tarifu grupām. Skaitliski vislielākā Latvenergo klientu grupa – mājsaimniecības – pārsvarā norēķinās pēc diferencētā tarifa T1 (Starta un Pamata tarifs). Starta tarifs samazinās līdz 0,0818 latiem par kilovatstundu,  Pamata tarifs  - 0,1065.Lai klientiem, kas veic maksājumus skaidrā naudā, būtu vieglāk veikt aprēķinus pēc jaunā tarifa, ir sagatavotas T1 tarifa maksājumu aprēķinu tabulas ar jaunajai PVN likmei atbilstošām summām. Tās tiks izplatītas kā ieliktņi laikrakstos, izvietotas «Latvijas Pasta» nodaļās un «Latvenergo» Klientu apkalpošanas centros. Informācija par tarifu PVN likmes izmaiņām līdz ar elektroenerģijas maksājumu aprēķinu tabulām tiks izvietota «Latvenergo» mājas lapā. Tie klienti, kas ir reģistrējuši savu mobilā tālruņa numuru, informāciju par norēķinu kārtību saņems ar īsziņas palīdzību.Vairums Latvijas mājsaimniecību  par elektroenerģiju norēķinās pēc pašdeklarēšanās principa – tas nozīmē, ka mājsaimniecība fiksē skaitītāja rādījumu un aprēķina savu ikmēneša patēriņu un maksājuma summu.

Pievieno komentāru

Jelgava