Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sākusies pieteikšanās studijām; tehniskās problēmas novērstas

Šodien sākusies pieteikšanās studijām 11 Latvijas augstskolās, izmantojot vienotā valsts un pašvaldību portāla www.Latvija.lv sniegto e-pakalpojumu. Tehniskās problēmas, kas bija radušās naktī, ir novērstas, un visi studētgriboši vidusskolu absolventi var pieteikties studijām vēlamajā augstskolā un studiju programmā.

Topošie studenti varēs pieteikties studijām Latvijas Universitātē, Rīgas Tehniskajā universitātē, Latvijas Lauksaimniecības universitātē (LLU), Liepājas Universitātē, Rīgas Starptautiskajā ekonomikas un biznesa administrācijas augstskolā, Banku augstskolā, Ventspils Augstskolā, Daugavpils Universitātē, Informācijas sistēmu menedžmenta augstskolā, Rēzeknes Augstskolā, un Vidzemes Augstskolā. E-pakalpojumā reflektanti varēs sekot līdzi pieteikšanās gaitai un uzzināt konkursa rezultātus, mainīt studiju programmas. Lai apstiprinātu pieteikumu studēt augstskolā, no 10. līdz 17.jūlijam visiem topošajiem studentiem, arī tiem, kas pieteicās elektroniski, ir personīgi jāierodas vienā no vienpadsmit augstskolu uzņemšanas punktiem, uzrādot dokumentu oriģinālus. Šajā laika posmā reflektanti varēs pieteikties studijām arī klātienē jebkurā no iesaistīto augstskolu uzņemšanas punktiem. Pieteikties studijām jebkurā augstskolā studenti varēs arī LLU Uzņemšanas naktī līdz 17.jūlija pusnaktij.«Naktī sistēmā bija tehniskās problēmas. Interneta sakaru traucējumi ir novērsti, sistēma darbojas un topošie studenti var pieteikties studijām,» zz.lv skaidro Valsts reģionālās attīstības aģentūras Sadarbības un informācijas departamenta projekta vadītāja Iveta Ciganova, atsaucoties uz kāda zz.lv lasītāja jautājumu par kļūmēm sistēmas darbā. «Nevar pieteikties augstskolām, rāda, ka ir nederīgi personas dati. Šis droši vien radīs tikpat lielu apjukumu kā angļu valodas eksāmens,» portālam ziņo kāds vidusskolas absolvents, kurš studijām vēlējies pieteikties ap diviem naktī.    Vienotās pieteikšanās maksa ir 20 latu neatkarīgi no izvēlēto izvēlēto augstskolu un izvēlēto studiju programmu skaita.

Pievieno komentāru

Jelgava