Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Salīdzinājumā ar oktobri novembrī neprognozē būtiskas patēriņa cenu pārmaiņas 1

Novembrī patēriņa cenas nav būtiski kāpušas, tādējādi gada inflācija novembrī varētu būt 1,6-1,8% robežās, prognozē biznesa portāla "Nozare.lv" aptaujātie banku ekonomisti.

Bankas "Citadele" eksperti domā, ka patēriņa cenas novembrī salīdzinājumā ar oktobri nav mainījušās, tādējādi novembrī gada inflācija - cenu kāpums pret pagājušā gada novembri - būs 1,6%.AS "SEB banka" makroekonomikas eksperts Dainis Gašpuitis norāda, ka novembrī cenu attīstība bija ļoti rāma, bez lielām, pamanām svārstībām. Neliels pieaugums sagaidāms pārtikai, ko lielā mērā noteiks sezonalitātes efekts. Apģērbu un apavu segmentam atlaižu periods vēl priekšā, kaut arī atsevišķas akcijas ir vērojamas. Siltumenerģijas cenas palika nemainīgas, bet kritumu uzrādīja degviela. Rezultātā ir grūti noteikt izšķirošo grupu, kas izšķirs novembra inflāciju. Sagaidāms, ka vidējais cenu līmenis novembrī būs balansējis uz iepriekšējā mēneša līmeņa vai pakāpies nedaudz - par 0,1%. Gada laikā cenu kāpums būs bijis 1,6% - 1,7%, prognozē "SEB bankas" makroekonomikas eksperts.Savukārt "Swedbank" vecākā ekonomiste Lija Strašuna prognozē, ka novembrī patēriņa cenas būs pieaugušas par aptuveni 0,1% pret iepriekšējo mēnesi. Tas nozīmē, ka gada laikā cenu kāpums ir bijis ap 1,8%. Sagaidāms, ka inflāciju novembrī būs virzījušas pārtikas cenas, galvenokārt sezonālo iemeslu dēļ. Savukārt degvielas cenas būs atkal kritušas. Arī apģērbiem un apaviem, visticamāk, cenas būs nedaudz mazinājušās, sākoties Ziemassvētku izpārdošanām. Komunālo pakalpojumu tarifi būs saglabājušies bez izmaiņām, prognozē "Swedbank" vecākā ekonomiste.Kā ziņots, oktobrī patēriņa cenas salīdzinājumā ar septembri nemainījās, bet patēriņa cenu līmenis, salīdzinot ar iepriekšējā gada oktobri, bija par 1,6% augstāks.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Jelgava