Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Senāta Administratīvo lietu departaments pērn visbiežāk vērtējis pašvaldību lēmumus un rīcību

Augstākās tiesas (AT) Senāta Administratīvo lietu departamentā (ALD) pērn kā atbildētāja iestādes visbiežāk bijušas pašvaldības, kuru lēmumi un rīcība apstrīdēta tiesā.

Kā liecina AT apkopotā informācija par 2011.gadā paveikto, no kopumā 1052 atbildētājām iestādēm 913 ALD skatītajās lietās, 209 lietās jeb 20% atbildētājs bijusi pašvaldību iestādes, 17% jeb 174 lietās atbildētājs bijis Valsts ieņēmumu dienests, 149 lietās jeb 14% atbildētājs bijušas ministrijas, 8% jeb 85 lietās - Ieslodzījuma vietu pārvalde un cietumi, bet 3% attiecīgi 30 lietās un 29 lietās - Valsts sociālās apdrošināšanas pārvalde un Valsts policija.Vismazāk - 10 lietās, kas atbilst 1% lietu, - atbildētāja iestāde bijis Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs, kā arī Uzņēmumu reģistrs. Citu institūciju lēmumi apstrīdēti 165 lietās, kas atbilst 16% ALD skatīto lietu.Pārvērtēto pašvaldību iestāžu lēmumu skaits, salīdzinot ar 2010.gadu, pērn sarucis, savukārt apstrīdēto VID lēmumu skaits pieaudzis, bet ministriju lēmumu skaits palicis iepriekšējā gada līmenī, liecina AT apkopotā informācija.Kopumā AT Senāta ALD pērn saņemtas 929 lietas, kas ir par 27 lietām mazāk nekā 2010.gadā, izskatītas 963 lietas, kas ir par 52 lietām vairāk nekā 2010.gadā, bet nepabeigto lietu atlikums pērnā gada beigās bijis 267 lietas, kas ir par 34 lietām mazāk nekā 2010.gadā.

Pievieno komentāru

Jelgava