Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sešgadnieks skolā – jāgrib mācīties strādāt pa jaunam

Valdība ir atbalstījusi Izglītības un zinātnes ministrijas virzītos grozījumus Izglītības likumā un Vispārējās izglītības likumā, kas paredz noteikt, ka skolas gaitas sākamas no sešu gadu vecuma. “Ziņas” aptaujāja izglītības iestāžu vadītājus, lai uzzinātu viņu viedokli par šo lēmumu un gatavību to izpildīt.

Jelgavas 4. sākumskolas direktore Agita Lundberga stāsta, ka ir domāts un plānots, lai skolas 1. klasē varētu uzņemt sešgadniekus, jo 1. septembrī stāsies spēkā vadlīnijas un jaunais mācību standarts pirmskolai. Skola gatavojas uzņemt sešgadniekus, bet vēl ir daudz neskaidrību tieši par vadlīnijām un saturu, kas vēl nav izstrādāts. 

“Esam plānojuši telpas, bet nezinām, cik būs bērnu, jo tā būs vecāku izvēle – laist bērnu skolā vai arī atstāt pirmsskolas izglītības iestādē. Cik esmu lasījusi sociālajos medijos, daudzi vecāki ir pret sešgadnieku došanos uz skolu,” turpina A.Lundberga, piebilstot: “Ja tāds ir valdības uzstādījums un vecāki to vēlēsies, nekas cits neatliks, kā izpildīt.”


Foto: Raitis Puriņš. Visu rakstu lasiet 12. aprīļa “Zemgales Ziņās”

Pievieno komentāru

Jelgava