Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

SIA “Auras centrs” uzskata, ka “Depo” lietā neder Jelgavas tiesneši 33

Ieilgušajā strīdā par to, kā būtu jāattīsta zemes īpašums Cukura ielā 2, piektdien Administratīvās rajona tiesas Jelgavas tiesu namā no trešās personas jeb zemes īpašnieka SIA “Auras centrs” saņemts noraidījums tiesas sastāvam – tiesnešiem Mārtiņam Birkmanim, Sanitai Ozolai un Aldim Vīksnem.

Uzņēmums “Auras centrs”, kas izveidots ar mērķi Cukura ielā 2 uzbūvēt lielveikalu “Depo”, tiesnešu noraidījumu pamato ar to, ka visi lietā nozīmētie tiesneši ir jelgavnieki un tādēļ strīdā nevar objektīvi spriest. “Ir pamatotas bažas, vai, izlemjot šo lietu, šis tiesas sastāvs neietekmēsies no Jelgavas iedzīvotāju interesēm, Jelgavas iedzīvotāju protestiem vai bailēm no Jelgavas iedzīvotāju un mediju, tai skaitā un it īpaši “Zemgales Ziņu”, kritikas,” raksta SIA “Auras centrs” pārstāvis tiesā zvērināts advokāts Henrihs Damroze. Viņš atzīmē arī to, ka SIA “Auras centrs” no dažādiem avotiem ieguvis informāciju, ka tiesneši ir ilglaicīgi Jelgavas iedzīvotāji un ka tiem Jelgavā un Jelgavas novadā pieder īpašumi. “Vispārzināms, ka nekustamo īpašumu vērtība ir atkarīga tai skaitā no konkrēta novietojuma, konkrētas pilsētas, konkrētas pilsētas atpazīstamības, pievilcības. Neapšaubāmi, ja trešās personas (SIA “Auras centrs” – red.) iecerētās būvniecības vietā tiktu būvēta Eiropas nozīmes koncertzāle, tad arī Jelgavas atpazīstamība, pievilcība, kā arī konkrēto tiesnešu nekustamo īpašumu Jelgavā vērtība būtiski palielinātos.” Dokumenta nobeigumā SIA “Auras centrs” pārstāvis secina, ka Administratīvās rajona tiesas Jelgavas tiesu namā šī lieta nebūtu izskatāma. Tādēļ tā būtu nododama citam Administratīvās rajona tiesas tiesu namam, piemēram, Rīgas tiesu namam.

Administratīvās rajona tiesas Jelgavas tiesu nama tiesnesis Mārtiņš Birkmanis ir lūdzis pārējos lietas dalībniekus, tostarp Jelgavas domi, līdz tiesas sēdei – 25. aprīļa pulksten 10 – izteikt savu viedokli par pieteikto tiesnešu sastāva noraidījumu. Administratīvās rajona tiesas Jelgavas tiesu nama pārstāve Linda Lindere paskaidro, ka šo viedokļu izvērtēšana notiks minētajā tiesas sēdē.

Biedrības “Jelgavas attīstībai” biedrs advokāts Mārtiņš Daģis spriež, ka SIA “Auras centrs” noraidījums tiesas sastāvam nav pamatots. “Tad jau nevienas pilsētas tiesa nevarētu skatīt lietas, kas saistās ar būvniecības iecerēm šajā pilsētā, ja tiesneši tur arī dzīvo. Pēc tādas loģikas visas ar Rīgu saistītās līdzīgās lietas būtu jāizskata citviet, ”piebilst advokāts.

Portāls zz.lv jau rakstīja, ka šogad februārī Administratīvās rajona tiesas Jelgavas tiesu nama tiesneši Mārtiņš Birkmanis, Sanita Ozola un Aldis Vīksne (toreiz noraidījuma šim tiesas sastāvam nebija) sāka skatīt lietu, kurā trīs pieteicēji – biedrības “Jelgavas attīstībai”, “Direct Impact” un Cukura un apkārtējo ielu iedzīvotāju grupa – apstrīdēja Jelgavas domes izdoto būvatļauju lielveikala būvei Cukura ielā 2. Taču sākotnēji pēc trešās puses – SIA “Auras centrs” – lūguma strīds par būvatļauju tika skatīts ātri un vienkāršoti – vēl ne pēc būtības. Tādējādi SIA “Auras centrs” riskēja, ka gadījumā, ja, lietu izskatot pēc būtības (tiesas process šādā gadījumā var aizņemt vairākus gadus), būvatļauja tiktu atzīta par pretlikumīgu, uzņēmumam par saviem līdzekļiem nāktos uzbūvēto pārbūvēt vai pat nojaukt. Taču gan Administratīvās rajona tiesas Jelgavas tiesas lēmums, ko SIA “Auras centrs” pārsūdzēja, gan aprīlī Administratīvās apgabaltiesas galīgais lēmums neatļāva SIA “Auras centrs” būvēt uz savu risku. 25. aprīlī pulksten 10 Administratīvās rajona tiesas Jelgavas tiesu namā atklātā sēdē plānots sākt strīdu izskatīt pēc būtības.Foto: Jānis Āboliņš. Vairāk lasiet 26. aprīļa “Zemgales Ziņās”


Pievieno komentāru

Komentāri 33

Essa

Jā, lai būvē, piemēram, pašreizējā tirgus vietā, kad to pārcels pie stacijas. Var arī vecā RAF stadiona vietā- ļoti laba vieta! Un vēl taču ir autoostas teritorija-vispār pats centrs...Gan jau vēl ir kāda vieta tieši DEPO, nevis pludmalē un dzīvojamā zonā. AURAS CENTRAM, ja vien viņi pilnīgi roboti, ir JĀŅEM VĒRĀ JELGAVNIEKU INTERESES! VIENNOZĪMĪGI!

pirms gada, 2018.04.24 09:45

Inga

Ja Rāviņam Depo samaksājis-tad jau noteikti uzbūvēs!

pirms gada, 2018.04.21 15:02

.

Nav ko programmēt un nepamatoti norādīt uz vecā pensionāra visvarenību.

pirms gada, 2018.04.22 20:10

Aculiecinieks nr. 4

Labākais, ka "Auras centrs" pats jau apzinās, ka "iet" pret jelgavnieku gribu, bet, tik un tā, par visām varītēm un spītību vēlas ielauzties, nebaidīšos teikt, jau ekskluzīvākajā vēl neapbūvētajā Jelgavas teritorijā. Citviet pilsētā jau sen būtu atvērušies un tirdzniecība jau kūsātu.

pirms gada, 2018.04.21 15:55

Guha

Neruna visu Jelgavnieku varda. Lielaka dala grib to veikalu.

pirms gada, 2018.04.21 16:58

guham

grib, bet citur. Rafā ir lieliska vieta, blakus senukajam

pirms gada, 2018.04.22 08:48

Māris

Un tas ir tikai normāli, ka jelgavnieki paši spriež, kas tiek būvēts pilsētā, kur tie dzīvo!!!

pirms gada, 2018.04.21 16:31

Einšteins

"Ir pamatotas bažas, vai, izlemjot šo lietu, šis tiesas sastāvs neietekmēsies no Jelgavas iedzīvotāju interesēm"

Ja jau viņi paši atzīst, ka darbojas pretēji iedzīvotāju interesēm, kādēļ vispār ir vajadzīga tiesa?

pirms gada, 2018.04.21 17:42

,.,

tas viss atgādina mazu, spītīgu bērnu krišanu gar zemi un tirināšanos. Cik nožēlojami, ka "visgudrajiem"
jānonāk šādā situācijā.

pirms gada, 2018.04.22 20:16

Valda

Grib to veikalu,taču nekādā gadījumā ekskluzīvajā zonā!

pirms gada, 2018.04.21 18:13

nevajag

Nebojājiet Jelgavas skatu ar kaut kādu smirdīgo Depo!!!

pirms gada, 2018.04.23 17:03

Noraidītājs

Par šo cinisko amorālo zap sūdziba,kur sarunā ar klientu ciniskais mantojuma lietā klienta mātes nomiršanu nosauc kad tava māti vēl nebija noprāgusi par ētikas kodeksa pārkāpumu sūdzība zap.

pirms gada, 2018.04.21 18:21

šaubas par viņa cieņu

Advokāta personiskā cieņa, godīgums un taisnīgums ir tradicionāls advokāta profesijas nosacījums, kas ir obligāts priekšnoteikums attiecībām, kuras balstās uz uzticēšanos.
Kā profesionālajā darbībā, tā privātajā dzīvē advokātam jāatturas no tādas uzvedības vai rīcības, kas var apkaunot viņa profesiju, izsaukt šaubas par viņa cieņu, godīgumu un taisnīgumu.

pirms gada, 2018.04.21 21:59

Krišs

Laba argumentācija: Ir aizdomas, ka tiesneši varētu spriest jelgavnieku nevis biznesmeņu interesēs, tāpēc sastāvs jāmaina :D vai var vēl zemāk krist?

pirms gada, 2018.04.21 19:51

pāri līķiem

šitie parāda, ka var krist un gatavojas krist vēl zemāk.

pirms gada, 2018.04.22 20:19

Kopš

"Auras centrs" principiāli iestājās pretēji Jelgavas iedzīvotājiem par visām varītēm vēloties uzcept būvmateriālu veikalu-noliktavu Lielupes krastā es viņu "Auras RAF centru" vairāk neapmeklēju...

pirms gada, 2018.04.21 19:58

Bērziņ onkulis

Skuju man tas monstrs Lielupes krastā

pirms gada, 2018.04.22 07:52

Kārlis

Advokātelim laikam tizla tā aura, ja jau savā pirmajā raksta teikumā atklāj, ka darbosies pret iedzīvotāju interesēm.

pirms gada, 2018.04.22 08:21

..

Izcila advokātu darbības anekdote!

pirms gada, 2018.04.22 20:21

asdfgh

Muahahaha, kaa tie auras centristi var plosiities komentaaros - lielaakaa dalja grib to veikalu? Kamon, buueejiet tak to fakin veikalu, bet citur, piemeeram rafā. Taa kaa taaadi nozombeeti loshi. Cik reizes var skaidrot - neviens nav pret veikalu - ir pret izveeleeto vietu! Bet ja biznesmenji to nesaprot, tad kaa vinji vispaar centru varees uzbuuveet?

pirms gada, 2018.04.22 08:22

novēlu

Tiesai izturību un turēt jelgavnieku intereses godam līdz galam!

pirms gada, 2018.04.22 20:26

Nu ko tur

nav ko kašķēties. Vakar braucu pa Rīgu un ieraudzīju Depo veikalus vai tiešām mēs to gribam??? Cik rupnieciski izskatās šī veikala teritorijas. pie sienām stāv paletes ar preci , teritorijas nožogotas ar metāla žogu nekādu dzīvžogu. Vienas briesmas. un kā mums būs ar skatu uz prominādi. Kādiem kaķīšiem tā bija vajadzīga, ja nav ainavas. Un vēl par Pasta salu, kas tur atkal notiek ko tur atkal rokam . tikko nodots oblekts??????????? Esam bagāti, bagāts dara kā grib nabags , kā var.

pirms gada, 2018.04.22 22:29

zinatājs

Pasta salā sākusies Estrādes jumta izbūve - atklata brīvdabas estrāde pārtop par brīvdabas koncertzāli pēc visiem akustiskajiem parametriem. Tas, ko demontēja (akmens gabiona siena), tiks salikts atpakaļ - šobrīd traucē konstrukciju izbūvei .

pirms gada, 2018.04.23 12:28

OPīTIS

Ja mūsu veiklie " pelēkie biznesmeņi" ar pilsētas "vareno", atbalstu nebūtu apmuļķojuši igauņu bālēliņus un pašus Jelgavniekus, pilsētai vajadzīgais DEPO jau sen būtu uzcelts citā vietā! Šeit nekad !

pirms gada, 2018.04.22 23:02

!

Tieši tāpēc nav pieļaujams zemiskajiem darboņiem dot īstenot patvaļu. Kārtējo reizi sashēmoto mahināciju uzvara būtu kārtējais spļāviens jau tā ignorētajai sabiedrības daļai, kuras intereses pensionāra vadība atļaujas neredzēt.

pirms gada, 2018.04.23 09:34

Cūkkāja

Labprāt redzētu DEPO Jelgavā, tikai citā vietā

pirms gada, 2018.04.23 09:21

Līga

Uhh, tīksminos par visiem, kuri spirinās pretī "lielajai varai" - tiem, kas reāli kaut ko dara, lai Depo tur neatrastos. Auras centrs acīmredzot saprot, ka pamazām zaudē, tādēļ ķeras pie jebkura cita iespējamā salmiņa.

pirms gada, 2018.04.23 10:05

Jelgava