Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Siltina LLU dienesta viesnīcu Pētera ielā

Gatavojoties jaunajai studiju sezonai, LLU 6. dienesta viesnīcā Pētera ielā 1 tiek veikti energoefektivitātes paaugstināšanas darbi – šī ir jau ceturtā no astoņām universitātes kopmītnēm, kurai tiek siltināta fasāde un veikti citi darbi ēkas siltumnoturības uzlabošanai, informē Jelgavas pašvaldība.

LLU skaidro, ka 6. dienesta viesnīcā nav paredzēts veikt iekštelpu remontdarbus, taču šobrīd ēka piedzīvo virkni citu nozīmīgu remontdarbu – ārsienu, cokola un bēniņu pārseguma siltināšanu, jumta konstrukcijas remontu un zibens aizsardzības sistēmas izbūvi, logu un durvju nomaiņu, apkures sistēmas un siltummezgla pārbūvi, ventilācijas atjaunošanu un ārējā gāzes vada pārvietošanu. Energoefektivitātes paaugstināšanas darbus plānots pabeigt rudenī.

Remontdarbi notiek projektā “Energoefektivitātes paaugstināšana LLU 6. dienesta viesnīcā Pētera ielā 1, Jelgavā”. Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējums projekta īstenošanai ir 406 900 eiro, valsts budžeta līdzfinansējums – 71 800 eiro, bet LLU finansējums – 61 100 eiro.

Aizvadītajā studiju gadā ar ERAF līdzfinansējumu energoefektivitāte uzlabota 1. un 9. universitātes studentu viesnīcā – abās līdztekus energoefektivitātes uzlabošanas darbiem veikts arī iekštelpu remonts. Bet pie 1. dienesta viesnīcas, kas atrodas blakus Sv.Trīsvienības baznīcas tornim, sakārtota valsts nozīmes kultūras teritorija, demontēta vecajam mūrim piegulošā piebūve, atjaunots Sv.Trīsvienības baznīcas torņa sētas fragments un ieklāts bruģa segums. 9. LLU dienesta viesnīca savukārt atrodas K.Helmaņa ielā.

Šobrīd vēl nav konkrētu plānu par citu viesnīcu energoefektivitātes uzlabošanu, jo tas ir saistīts ar publiski pieejamo finansējumu un iespējām iegūt līdzfinansējumu – ja tādas iespējas būs, tad līdzīgi darbi tiks īstenoti arī citās studentu viesnīcās. Dažādi nelieli kosmētiskie remonti turpināsies neatkarīgi no projektu finansējuma. Studentu skaits viesnīcās ir stabils – īpaši pieprasītas ir tās viesnīcu istabiņas, kurās veikti uzlabojumi. Istabiņu īres cenas spēj konkurēt ar tām, ko piedāvā dzīvokļu izīrētāji, līdz ar to studentiem izdevīgāka ir dzīvošana universitātes dienesta viesnīcās.

Foto: Jelgavas pilsētas pašvaldība

 

Pievieno komentāru

Jelgava