Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Skolēni prezentē savas kultūras kanona idejas

Latvijas Kultūras akadēmija sadarbībā ar Kultūras ministriju, Valsts izglītības satura centru un Latvijas Nacionālo bibliotēku jau sesto gadu rīko konkursu Latvijas vispārizglītojošo skolu 10.–12. klašu un mākslas un mūzikas skolu vecāko kursu skolēniem, informē Zemgales reģionālās kārta koordinatore Lita Vēvere. Šodien konkurss norit Spīdolas ģimnāzijā.

2017./2018. mācību gadā ikgadējā Kultūras kanona konkursa moto ir kultūras kanona stāsti, ziņas un vēstis Latvijas cilvēkiem nākamajā simtgadē. Konkursa iecere kā rezultātu paredz jaunu kultūras kanona mājaslapas un Latvijas simtgadei veltītu mediju saturu.

Komanda sagatavo pašu radītā mājaslapas satura prezentāciju, kurā iekļauts jauns, esošo mājaslapu papildinošs saturs par izvēlēto vērtību vai artefaktu. Jaunais mājaslapas saturs, mērķauditorija, tā ieguves un sagatavošanas metodes tiek prezentētas Zemgales reģiona konkursa žūrijai. Konkursa finālam tiks izvirzītas divas komandas. Fināla uzdevums testēs komandas erudīciju Latvijas kultūras kanona kontekstā. Tas paredzēs ar kultūras mantojumu un Latvijas kultūras kanonu saistītu mediju satura izstrādi konkrētam medijam ar konkrētu vēstījumu Latvijas simtgades un Eiropas kultūras mantojuma gada kontekstā.

Konkursam Zemgalē pieteikušās deviņas komandas; trīs no tām ir no Jelgavas: Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas, Jelgavas 4. vidusskolas un Jelgavas Mūzikas vidusskolas.

Pievieno komentāru

Jelgava