Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Skolēnus un vecākus informēs par emocionālās pazemošanas riskiem internetā

Lai veicinātu atbildīgu mobilo ierīču un interneta lietošanu, kā arī mazinātu kibermobingu bērnu un pusaudžu vidū, mobilo sakaru operators “Bite”, sadarbojoties ar Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekciju, Valsts policiju un Latvijas Drošāka interneta centru, uzsācis iniciatīvu “Iekod pirkstā!”, informē organizatori. Tās laikā 12. oktobrī Jelgavā notiks Kiberdiena skolēniem. Savukārt 11. oktobrī paredzēta ekspertu saruna ar vecākiem un pedagogiem.

Kibermobinga jeb emocionālās pazemošanas internetā aktualitāti apliecina arī aptaujas dati* – 90 procentus Latvijas vecāku uztrauc, ka viņu bērnu kāds varētu emocionāli pazemot internetā. Tajā pašā laikā Zemgalē, tostarp Jelgavā, vairāk nekā trešā daļa jeb 39 procenti aptaujāto atzīst, ka viņa zināšanas par kibermobingu, tā izpausmes formām un sekām nav pietiekamas. Tāpēc eksperti ir vienisprātis – ņemot vērā aptaujas datus, ir būtiski veidot pozitīvu dialogu ar visām iesaistītajām pusēm, izglītojot par kibermobingu ne tikai skolēnus, bet arī viņu vecākus un pedagogus. 

“Mobilo ierīču nozīme cilvēku ikdienā aizvien palielinās, tāpēc ir būtiski, lai tās tiek lietotas atbildīgi, tā veicinot cieņpilnas attiecības starp lietotājiem, bet īpaši – starp dažādu vecumu bērniem. Piemēram, lai nepateiktu ko lieku vai aizvainojošu reālajā dzīvē, mums bieži nākas “iekost mēlē”. Lai nepateiktu ko lieku vai aizvainojošu virtuālajā dzīvē, mums nākas “iekost pirktā” – tajā pašā, ar kuru spiežam “sūtīt” vai “apstiprināt” pogu. Tieši tāpēc esam uzsākuši iniciatīvu “Iekod pirkstā!”, kurā pievērsīsim sabiedrības uzmanību kibermobingam, jo apturēt to varam tikai kopīgiem spēkiem,” norāda “Bites” vadītājs Kaspars Buls.

Iniciatīvas laikā vairākās Latvijas skolās tiek organizēta Kiberdiena, kuru veido izglītojošas aktivitātes skolēniem, viņu vecākiem un pedagogiem. Jelgavā Kiberdienas aktivitātes norisināsies 11. un 12. oktobrī Jelgavas 4. vidusskolas Koncertzālē. 11. oktobrī pulksten 18 notiks sarunu vakars ar skolēnu vecākiem un pedagogiem, kurā piedalīsies Valsts policija, kā arī bērnu un pusaudžu psiholoģe Gunita Kleinberga. Pasākuma laikā eksperti stāstīs vecākiem un pedagogiem gan par kibermobinga raksturīgākajām iezīmēm, gan arī par viņu lomu un atbildību kibermobinga mazināšanā bērnu un pusaudžu vidū.
Savukārt 12. oktobrī laikā no pulksten 09.05 līdz 11.45 skolēniem būs iespēja iesaistīties dažādās izglītojošās un vienlaikus aizraujošās aktivitātēs, kuru mērķis ir veicināt atbildīgu mobilo ierīču un interneta lietošanu bērnu un jauniešu vidū, tostarp izskaidrot viņiem, kā atpazīt kibermobinga situācijas un novērst tās.

Pasākumā piedalīsies Latvijas Drošāka interneta centra vadītāja Maija Katkovska, TV personība un kibersardze Lelde Ceriņa, kā arī Rīgas improvizācijas teātra aktieri.


Foto: pixabay.com

Pievieno komentāru

Jelgava