Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

SM noraida pārmetumus par steigu, veicot izmaiņas sabiedriskā transporta pakalpojumu plānošanā

Pārmetumi par Satiksmes ministrijas (SM) steigu, virzot atbalstīšanai valdībā informatīvo ziņojumu par sabiedriskā transporta pakalpojumu plānošanā iesaistīto institūciju kompetences izmaiņām, nav pamatoti, jo diskusija par ieceri plānošanas funkcijas reģionālajos maršrutos nodot VSIA "Autotransporta direkcija" (ATD) tika sākta jau 2009.gadā.

Kā biznesa portālam "Nozare.lv" norāda SM, tagad, kad ir uzkrāta divarpus gadus ilga pieredze plānošanā, tā ir pārliecinājusies, ka funkcionāli eksistē viens - reģionālais - maršrutu tīkls, bet tā plānošana notiek divos līmeņos, kas savukārt prasa papildu saskaņošanas procedūras un atsevišķu darbību dublēšanos.Tāpat arī pašreizējais maršrutu tīkla dalījums pēc administratīvā principa neļaujot veikt pilnvērtīgu maršrutu tīkla plānošanu un samazina tā optimizācijas iespējas. Taču būtiskākā problēma SM izpratnē ir tā, ka pašreiz sabiedriskā transporta budžetu plāno un par tā izpildi atbild viena institūcija, bet pārvadājumus pasūta un šos līdzekļu izlieto - piecas citas, kas arī ir galvenais iemesls radušos zaudējumu neatbilstībai valsts budžetā paredzētajam finansējumam.SM uzskata, ka piedāvātās izmaiņas nodrošinās vienotu pieeju pakalpojumu plānošanai, valsts budžeta līdzekļu uzraudzībai un tā rezultātā tiks izveidots ar valsts budžetu sabalansēts un izmaksu efektīvs reģionālās nozīmes maršrutu tīkls. Savukārt pasažieri iegūs sakārtotāku sabiedriskā transporta sistēmu, kura ir vienkārši izprotama un kurā darbojas vienota tarifu politika.Kā ziņots, gan Zemgales Plānošanas reģiona (ZPR) administrācijas, gan reģiona pašvaldību vadītāju sašutumu izraisījuši nepatiesie fakti Satiksmes ministrijas (SM) argumentācijā, rosinot grozījumus Sabiedriskā transporta pakalpojumu likumā, kā arī šo grozījumu bezjēdzīgums.Zemgales pašvaldības neatbalsta pasažieru pārvadājumu centralizēšanu un īpašā vēstulē valsts augstākajām amatpersonām aicina izvērtēt šo valdības ieceri, atgādinot, ka Satiksmes ministrijas ziņojums bijis sasteigts, nepamatots un ar nepatiesu informāciju.22.augustā Saeima nodeva izskatīšanai komisijās grozījumus Sabiedriskā transporta pakalpojumu likumā, kas paredz izveidot vienotu sabiedriskā transporta plānošanas institūciju uz Autotransporta direkcijas bāzes, pastiprinot tās struktūrā jau patlaban ietilpstošās reģionālās nodaļas, kas vienota maršrutu tīkla pārzināšanu un organizēšanu realizētu, tieši sadarbojoties ar vietējām pašvaldībām.

Pievieno komentāru

Jelgava