Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sociāli neaizsargātajiem siltā ziema ir labvēlīga

Samērā siltā šī gada ziema ir labvēlīga sociāli visneaizsargātajiem mūsu sabiedrības locekļiem – bezpajumtniekiem un nakts patversmes klientiem. Tomēr tas nenozīmē, ka viss ir kārtībā. Problēmu joprojām netrūkst, un viena no tām ir veco un vientuļo cilvēku problēma.

Jelgavas nakts patversmes sociālā darbiniece Iveta Kaļinka informē, ka, salīdzinot ar iepriekšējo ziemu, klientu skaits patversmē būtiski nav mainījies. Janvārī un februārī pakalpojumu naktī izmanto vidēji 25 personas. Visvairāk klientu – 32 – bijis 8. februārī, kas bija viena no aukstākajām gada dienām.

“Ja āra gaisa temperatūra ir zemāka par mīnus astoņiem grādiem, klientiem ir iespēja uzturēties telpās visu diennakti. Šo iespēju izmanto salīdzinoši maz cilvēku, vairums dodas savās ikdienas gaitās,” uzsver sociālā darbiniece.

Galvenā problēma, ar ko saskaras nakts patversme, – 60 dienu laikā (pakalpojums tiek piešķirts uz 60 dienām, kas ir maksimālais termiņš) nav iespējams atrisināt klientu samilzušos sociālos jautājumus. Klienti, kuri strādā algotu darbu, nepelna tik daudz, lai varētu samaksāt par mājokļa īri privātajā sektorā. Savukārt tiem, kuriem pienākas pašvaldības palīdzība mājokļa jautājuma risināšanā, nav iespējams šo palīdzību saņemt 60 dienu laikā. Protams, daudziem trūkst motivācijas kārtot savas problēmas, skaidro I.Kaļinka.


Foto: Raitis Puriņš. Visu rakstu lasiet 22. februāra “Zemgales Ziņās”Pievieno komentāru

Jelgava