Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Šodien Jelgavas skolās sākusies bērnu pieteikšana 1. klasē (FOTO) 7

“Nav īsti normāli, ka tā. 21. gadsimtā varētu citādi, jo cilvēki te no četriem rītā stāv. Kaut kā varētu sakārtot šo sistēmu, ne jau pirmo gadu tā notiek, tas turpinās gadiem ilgi. Nezinu, kā šī situācija atrisināsies – varbūt atvērs vēl vienu klasi, lai varētu uzņemt visus bērnus, jo šaubos, vai visus varēs uzņemt piecās klasēs. Ceru, ka tomēr tiksim skolā, jo šī mums ir tuvu mājām, dzirdētas arī labas atsauksmes. Varētu pieteikties elektroniski, bet attur tas, ka vajadzīgs elektroniskais paraksts,” stāsta aptuveni 30 cilvēku rindā Jelgavas 4. sākumskolā sastaptā dvīnīšu Martas un Paulas mamma Agnese.

Viņai piekrīt vēl trīs rindā stāvošās mātes, kuras atturējās nosaukt savus vārdus, apgalvojot, ka 4. sākumskolā rindā, lai pieteiktu bērnu 1. klasē, esot jāstāv aptuveni divas stundas. Savukārt e- paraksts neesot reāls, jo ne katrs to var atļauties.

Jelgavas Izglītības pārvaldes vadītāja Gunta Auza aicina bērnu vecākus nesatraukties – vietu pilsētas skolās pietikšot visiem. Taču pieteikumu pieņemšana 4. sākumskolā tiks pārtraukta, jo saņemto pieteikumu skaits ir lielāks par vietu skaitu klasēs. Viņa mudina vecākus savas atvases pieteikt citās Jelgavas skolās, kurās patlaban saņemts mazāks pieteikumu skaits – 4. vidusskolā un 3. sākumskolā.

Līdz pulksten 10.40 pilsētas skolās saņemts šāds pieteikumu skaits: 3. sākumskolā – 39, 2. pamatskolā – 20, Tehnoloģiju vidusskolā – 53, 4. vidusskolā – 46, 5. vidusskolā – 20, bet 6. vidusskolā – 15.

Jelgavas Izglītības pārvalde informē, ka kopā nākamajā mācību gadā 1. klasē plānots uzņemt 616 bērnus: 3. sākumskolā – 112; 4. sākumskolā – 140; 2. pamatskolā – 84; Tehnoloģiju vidusskolā – 56; 4. vidusskolā – 112; 5. vidusskolā un 6. vidusskolā – katrā pa 56 skolēniem.

Atbilstoši spēkā esošajiem noteikumiem, bērnu reģistrēt mācībām 1. klasē var gan klātienē izglītības iestādē, gan elektroniski. Iesniegumu iesniedzot personīgi, bērna likumiskajam pārstāvim jāuzrāda personu apliecinošs dokuments un bērna dzimšanas apliecība. Savukārt, veicot reģistrāciju elektroniski, bērna likumiskais pārstāvis uz izglītības iestādes e-pastu nosūta iesniegumu ar drošu elektronisko parakstu un laika zīmogu, pievienojot bērna dzimšanas apliecības kopiju. Izglītības iestāde vienas dienas laikā elektroniski informē bērna vecākus par sūtītā iesnieguma saņemšanu.

Iesniegumus izglītības iestādes pieņems līdz 1. martam, kad tiks uzsākta arī 1. klašu komplektēšana – tā tiks organizēta, ievērojot prioritāro secību. Kā pirmie konkrētajā izglītības iestādē tiek uzņemti tie topošie pirmklasnieki, kuru māsa vai brālis jau mācās šajā skolā; bērni, kuru dzīvesvieta ir deklarēta Jelgavas administratīvajā teritorijā; ja konkrētajā iestādē bērns apgūst obligāto pirmsskolas izglītības programmu vai ja bērna vecāks vai likumiskais pārstāvis strādā šajā iestādē. Pārējie bērni tiek uzņemti iesniegumu reģistrēšanas secībā.


Foto: Raitis Puriņš

 

Pievieno komentāru

Komentāri 7

lamzaks

Pagājušo gad pieteicu bērnu ar e-parakstu.. nekādas rindas, stresa. E-paraksts kopā ar ID karti nāca. neko papildus nemaksāju..

pirms 2 gadiem, 2018.01.02 14:24

Anda

Vai tad bez e- karšu lasītāja kaut ko var parakstīt?! Par tā pirkšanu jau šķiet te iet runa..

pirms 2 gadiem, 2018.01.02 21:52

anda

interesanti, kuras šogad bij top klases?

pirms 2 gadiem, 2018.01.02 23:09

lamzaks

Anda.. +-10 EUR iekārta maksā.. un noder ik pa laikam.. dokumentus valsts iestādē var iesniegt bez gaidīšanas rindā!

pirms 2 gadiem, 2018.01.05 22:15

E-parakstu

var saņemt un aktivizēt bez maksas visi, kam PMLP izņemtas ID kartes. Nepieciešams tikai sakoriģēt interneta pārlūku savā datorā (visas instrukcijas līdzi), lai varētu dokumentus parakstīt, un iegādāties vai aizņemties no kāda karšu lasītāju, kur ID karti ievietot paraksta procesam.
Šogad plkst. 8:03 parakstīju iesniegumu, pāris minūtes vēlāk nosūtīju uz skolas e-pastu. Plkst. 10:44 saņēmu atbildi, ka bērns ir uzņemts izvēlētajā skolā un klasē. Ļoti ērti, un process kopumā aizņēma apmēram 5 minūtes.

pirms 2 gadiem, 2018.01.03 12:52

Lana

Par kuru skolu ir runa? Cik zināms, rezultāti par uzņemšanu būs ne ātrāk kā martā, un epastā līdz tam tiek saņemts tikai apstiprinājums par pieteikuma saņemšanu, nevis uzņemšanu. Ja jums ir citādi, tad konkretizējiet kurā skolā, varbūt arī citi vecāki varēs uzzzināt rezultātus ātrāk.

pirms 2 gadiem, 2018.01.03 14:11

??

Vajag bērnu pieteikt savas dzīvesvietas skolā!Kur ir problēma???

pirms 2 gadiem, 2018.01.08 12:27

Jelgava