Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Šodien «kaujas gatavībā» ir 88 «Sadales tīkla» brigādes 4

Lai pēc iespējas ātrāk atjaunotu elektroapgādi iedzīvotājiem svētku laikā, šodien bojājumu novēršanā strādā 88 uzņēmuma «Sadales tīkls» brigādes.

Vakar elektroapgādi ietekmēja netipiski laika apstākļi, kas izraisīja specifiskus elektroiekārtu bojājumus. Krasi mainoties laika apstākļiem no zemas gaisa temperatūras līdz plus grādiem, daudzviet elektroiekārtās, līdzīgi kā uz dzīvojamo māju sienām, veidojās apsarmojums. Sarmai nogulsnējoties transformatoru apakšstacijās, uz izolatoriem, tika izraisīti avārijas atslēgumi vairākās Latvijas vietās, atgādina «Latvenergo» preses sekretāre Ivita Bidere.Apsarmojuma elektroiekārtās izraisītie elektroapgādes atslēgumi visvairāk skāra Ogres, Pārogres apkārtni un Carnikavas, Garciema apkārtnes iedzīvotājus. Situācija bija mainīga pa reģioniem - Kurzemes pusē dienas gaitā apsarmojums izraisīja elektroapgādes traucējumus Saldū, Kuldīgā, Tukumā, Zemgalē – Dobeles, Jelgavas apkārtnē, bet vakara pusē – Ogres, Madonas, Balvu, Daugavpils apkārtnē.«Šāda veida bojājumus, ko izraisa sarma un mitrums, iespējams novērst tikai mehāniskā veidā – attīrot iekārtas. Tādēļ no brīvdienām tika atsaukti jau iepriekš brīdinātie papildspēki, lai pēc iespējas ātrāk stabilizētu elektroapādes situāciju. Operatīvā izbraukuma brigādēm apsekojot transformatorus, attīrot un sildot tos, kā arī dispečeriem veicot lokalizācijas nakts laikā, šorīt ir novēsta lielākā daļa avārijas atslēgumu, īpaši visvairāk skartajos reģionos. Jāuzsver, ka gaisa vadu līniju bojājumu skaits nav liels, taču, tā kā Latvijā elektrolīnijas ir ļoti garas, traucējumi transformatoru apakšstacijās rada avārijas atslēgumus brīžiem pāris tūkstošiem klientu,» skaidro «Latvenergo» pārstāve.«Latvenergo» elektroatslēgumu karte liecina, ka pašlaik bez elektrības ir vairāki uzņēmuma klienti Elejas pagastā.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

to to latvenergo

Ja spēsi pierādīt, ka dēļ a/s ST nodega elektrotehnika, un čeku, tad apmaksās.

pirms 6 gadiem, 2012.12.26 16:12

to Latvenergo

Vai Latvenergo kompenses par bojatiem apkures katliem privatmajaas , kompjuteriem un citiem bojatiem sadzives tehn. lidzekliem ??????

pirms 6 gadiem, 2012.12.26 16:07

Es

Kā vienmēr nesagatavoti. Vajag domāt laicīgi, izskatās ka Latvijā ziema un sniegs ir Jūlijā.

pirms 6 gadiem, 2012.12.26 15:48

pircējs

nu par to novēršanu nezinu. pirms stundas valdekā noraustījās atkal. labi, ka bijām jau paspējuši samaksāt par pirkumu, citādi būtu haoss.

pirms 6 gadiem, 2012.12.26 14:53

Jelgava