Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sodīs par citā valstī veiktiem ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem 3

Valsts sekretāru sanāksmē (VSS) atbalstīta iecere normatīvajos aktos ieviest regulējumu, kas veicinātu pārrobežu informācijas apmaiņu par ceļu satiksmes drošības noteikumu pārkāpumiem.

Kā biznesa portālu Nozare.lv informēja Satiksmes ministrijā, izmaiņas normatīvajos aktos paredz Eiropas Parlamenta un Padomes direktīva, jo līdz tās pieņemšanas brīdim nepastāvēja regulējums, kas veicinātu šādas informācijas apmaiņu starp Eiropas Savienības (ES) valstīm.Šodien izsludinātais likumprojekts «Grozījumi ceļu satiksmes likumā», pamatojoties uz direktīvā noteikto, paredz pamatprincipus normatīvajam regulējumam, lai varētu veikt informācijas apmaiņu ar citām ES dalībvalstīm par noteiktiem ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem, kas minēti direktīvā. Latvijas kompetentās iestādes būs tiesīgas izmantot citu ES dalībvalstu transportlīdzekļu reģistrācijas datus - datus par transportlīdzekli un tā īpašnieku un turētāju, kā arī piešķirt citām ES dalībvalstīm tiesības izmantot minēto informāciju.Likumprojekts nosaka pārkāpumus, par kuriem tiks nodrošināta informācijas apmaiņa, kā arī iestādi, kas veiks valsts kontaktpunkta funkcijas. Latvijā to veiks Iekšlietu ministrijas Informācijas centrs. Likumprojektā arī ietverts pilnvarojums Ministru kabinetam noteikt pārrobežas informācijas apmaiņas kārtību starp ES dalībvalstīm.Jaunais regulējums attieksies uz transportlīdzekļu īpašniekiem, turētājiem un vadītājiem, kuri citā ES dalībvalstī būs pārsnieguši atļauto braukšanas ātrumu, nebūs lietojuši drošības jostas vai aizsargķiveres, neievēros luksofora aizliedzošās gaismas signālu, vadīs transportlīdzekli alkohola reibumā vai narkotisko un citu apreibinošo vielu ietekmē, izmantos neatļautu braukšanas joslu, kā arī lietos tālruni, transportlīdzeklim atrodoties kustībā.Ja Latvijas iedzīvotājs būs pārkāpis satiksmes noteikumus, piemēram, Austrijā, tad Austrijas kontaktpunkts noskaidros datus par transportlīdzekļa īpašnieku, sazinoties ar Latvijas kontaktpunktu un transportlīdzekļa īpašniekam (turētājam) nosūtīs noteiktas formas aicinājumu samaksāt sodu vai norādīt personu, kas vadīja transportlīdzekli, vienlaikus izskaidrojot par sekām, kādas iestājas attiecīgajā valstī, ja persona nesamaksās sodu vai nenorādīs atbildīgo personu. Analoģiski rīkosies Latvijas puse ar pārkāpējiem no ES valstīm.Sodi par ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem tiks piemērot tādā apmērā, kā to paredz ES dalībvalsts, kurā pārkāpti minētie ceļu satiksmes noteikumi.Grozījumi Ceļu satiksmes likumā stāsies spēkā 2013.gada 7.novembrī. Līdz tam laikam tie vēl jāapstiprina valdībā un jāpieņem Saeimā.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Vernons

Vispār citās valstīs grūti kaut ko pārkāpt! Noorgnizēta satiksme tā, lai pat muļķim būtu droši!

pirms 7 gadiem, 2012.11.02 12:51

Nauda japelna visos veidos,sodos,nodoklos un ka vel ne,pretigi.

pirms 7 gadiem, 2012.11.01 16:18

Uhhtī!!!

Skarbi!!! Mums pāris reizes, Šveicē ņemot īres auto, pēc atbraukšanas LV, atnāca TĀDI sodi... :) :( Ārzemēs ar savu vai īres auto esmu diezgan regulāri un tur esot, nepārkāpt CSN, manuprāt, ir diezgan neiespējami... Brauc, kā jau parasti brauc, bet tomēr svešas vietas, norāžu neesamība vai iztrūkums, nedaudz stresiņš... Piemēram, esot Itālijā, bieži novērots, ka navigācija "bremzējas" par pāris sekundēm, tas reizēm radīja nedaudz "pārdzīvojumus"... ;) Ziņās dzirdēju, ka tikšot sūtīti arī agrāk izdarītie un nenosodītie sodi. Nu, ja tā, tad gan vienam otram būs jautri!!! ;)

pirms 7 gadiem, 2012.11.01 16:10

Jelgava