Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Šogad 40 bezdarbniekiem palīdzēs ārstēt atkarības problēmas 10

No novembra 40 ilgstošajiem bezdarbniekiem ar atkarības problēmām būs iespēja iesaistīties jaunā atbalsta pasākumā - Minesotas 12 soļu programmā, kas ļaus ārstēt alkohola, narkotisko un psihotropo vielu atkarību un palīdzēs šīs grupas bezdarbniekiem iekļauties darba tirgū.

Ārstniecība ilgs 28 dienas, un to varēs saņemt bezdarbnieki no 18 gadu vecuma, kuri Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) reģistrēti ilgāk par vienu gadu un kuriem ir narkologa atzinums par alkohola, narkotisko vai psihotropo vielu atkarību.Kā aģentūra NVA Eiropas Sociālā fonda projekta (ESF) «Kompleksi atbalsta pasākumi» vadītāja Agrita Groza, interesenti jau tagad var doties uz NVA filiālēm un pieteikties programmai. Tiklīdz pakalpojums sāks darboties, NVA atbildīgā persona izrakstīs bezdarbniekam nosūtījumu ārstēties un viņš pats varēs izvēlēties vienu no ārstniecības iestādēm, kas tiks iesaistītas pakalpojuma sniegšanā.Groza sacīja, ka līgumi ar ārstniecības iestādēm vēl nav noslēgti, bet jaunnedēļ plānots izsludināt konkursu, kurā iestāžu pieteikums NVA gaidīs desmit dienas. Viņa teica, ka pakalpojumu, visdrīzāk, varētu sniegt trīs ārstniecības iestādes - SIA «Akrona 12», Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centrs un slimnīca «Ģintermuiža».Ārstniecības kursu varēs īstenot gan ambulatori, gan stacionāri. Kopumā pasākumā laikā no 2012.gadam līdz 2014.gadam plānots iesaistīt ap 800 bezdarbnieku ar atkarības problēmām.Plānots, ka katru gadu atbalsts varētu tikt sniegts 69 pacientiem, kuriem Minesotas programmas īstenošana nepieciešama stacionāri, 197 pacientiem, kam atbalsts būs nepieciešams ambulatori.Viena bezdarbnieka atkarības problēmu risināšanai tiks atvēlēti aptuveni 403 lati, tai skaitā 140 lati kā pacienta iemaksa un 263 lati par viena bezdarbnieka izmitināšanu un ēdināšanu. Kopumā katru gadu šim nolūkam būs nepieciešami 45 720 latu, no kuriem 41 800 latu līdzfinansē no ESF.

Pievieno komentāru

Komentāri 10

n

Nelīdz.... Bijušais vīrs Minesotā bija divas reizes, tagad dzer tāpat, nestrādā, jau sen kā ilgstošais bezdarbnieks.... tiešām labāk būtu to naudu bērniem ziedojuši....

pirms 7 gadiem, 2012.10.15 10:38

turpat Sarmīte

Alkoholisms ir slimība!
Sākumā tā ir izlaidība, bet, tad pārvēršas par briesmīgu slimību.
Darboņus pašus no alkoholisko dzērienu lietošanas darba laikā ir jāārstē.

pirms 7 gadiem, 2012.10.14 18:25

плуктер

Izmesta nauda,krievu laikos Olainē ārstēja piespiedu kārtā,iznākums 0

pirms 7 gadiem, 2012.10.14 18:08

Sarmīte

Alkoholisms ir slimība!
Sākumā tā ir izlaidība, bet, tad pārvēršas par briesmīgu slimību.

pirms 7 gadiem, 2012.10.14 18:02

Resnais

nav atkarība. Ir izlaidība un cilvēks ar vāju gribasspēku

pirms 7 gadiem, 2012.10.14 17:58

Nesaprotu

Jums nevienam paziņu lokā citādi visādi labs speciālists, bet atkarīgs. Nav runa par bomžiem, bet atkarīgajiem. Tas nav viens un tas pats...

pirms 7 gadiem, 2012.10.14 17:53

vv

Kamdēļ jāārstē cilvēkus, kas paši negrib strādāt un laboties.Mums te tādi gar māju klīst bariem vien garām.No rīta pilna soma ar pudelēm uz veikalu tās pārdot.Pa dienu izvanda visas misenes, vakarā dodas uz guļvietu , bet tā ka nevar kājās noturēties. Naudu paprasīt it kā maizītei gan prot, bet kad piedāvā darbu pastrādāt un nopelnīt,(jo man redz arī tas kaut vai lats ir jānopelna un no gaisa nekrīt) tad ātri vien pazūd, jo darbs nav izdevīgs.10,0Ls par dažu stundu darbu laikam ir par maz.

pirms 7 gadiem, 2012.10.14 17:47

s

...super, ja tu strādā un nevari galus savilk kopā, tev neviens nepiešķir uz 403 latus, bet ja esi narkomāns, alkoholiķi un vēl bedarbnieks, precīzāk - nevēlies šo atkarību dēļ strādā, tev piešķir naudu lai pa mēnesi atblusotu, nomazgātu, pabarotu, tā teikt pirms ziemas atkoptu, lai var droši pļēgurot tālāk...

pirms 7 gadiem, 2012.10.14 16:34

iedz.

Bēdīgi,ka tiek atvēlēta nauda pļēguru 'arstēšanai',jo tā nav slimība bet izlaidība.... tolaik ģimenes ar bērniem nevar savilkt galus!

pirms 7 gadiem, 2012.10.14 15:37

Jelgava