Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Šopavasar bedru izraisīto auto bojājumu rekords ir 2500 latu vērts; Jelgavā bojājumi nav pieteikti 1

Visbiežāk no bedru izraisītiem bojājumiem transporta līdzekļi cieš februārī un martā, kad sākas pavasaris un uz ceļa parādās arvien jauni seguma defekti. Atskatoties uz šī gada bedru periodu, apdrošināšanas sabiedrība «Balta» ir novērojusi, ka, salīdzinot ar februāri, marts bijis par 30 procentiem «bagātāks» ar bedru izraisītiem apdrošināšanas pieteikumiem.

«Apdrošināšanas sabiedrības «Balta» novērojumi liecina, ka diemžēl sliktā ceļu seguma dēļ KASKO pieteikumu skaits ik gadu pieaug, apliecinot, ka Latvijas autoceļu un pilsētas ielu stāvoklis neuzlabojas. Savukārt lielākais zaudējums, kas šī gada martā kompensēts par nekvalitatīva ceļa seguma izraisītiem bojājumiem, sasniedzis 2500 latu, kad transporta līdzeklim, iebraucot bedrē, bojāts priekšējais bamperis, lukturi un radiators,» informē uzņēmuma pārstāve Inga Bite. Šī summa pat pārsniedz pagājušā gada rekordu, kad tika fiksēts gadījums ar transporta līdzeklim nodarītiem bojājumiem 2038 latu apmērā. Apmēram 50 procentos gadījumu no visiem nekvalitatīva ceļa nodarītajiem zaudējumiem martā cietusi tieši transportlīdzekļu labā puse - viena vai abas riepas, diski, līdz pat spārnu bojājumiem. «Tas skaidrojams ar to, ka asfaltbetonā tāpat kā jebkurā citā priekšmetā plaisas veidojas no malas. Savukārt uz ceļa asfaltbetons satiekas ar nomali, kur šis klājums ir birstošs. Šajā vietā ūdens vieglāk pakļūst zem seguma un laika apstākļu iedarbībā veic savus posta darbus, tāpēc, pārvietojoties pa asfalta segumu, autobraucējiem vairāk jāuzmanās tieši no bedrēm, kas izveidojušās brauktuves labajā pusē,» skaidro apdrošināšanas sabiedrības «Balta» atlīdzību direktors Ingus Savickis.Gada aktīvākajā bedru periodā – februāra beigās un marta sākumā, apsekojot autoceļus un vietas, kur biežāk notikuši negadījumi nekvalitatīva ceļu seguma vai bedru dēļ, konstatētas arī autobraucējiem kritiskākās vietas. Šajā laikā visvairāk atlīdzību pieteikumu saņemts par negadījumiem Rīgā, savukārt reģionos negadījumi visbiežāk reģistrēti pie Ropažiem, Valmieras un Ventspils.«Par negadījumiem Jelgavā gan martā, gan kopumā šogad mēs nevaram neko teikt – negadījumu nav bijis. Acīmredzot varam secināt divas lietas – vai nu jelgavnieki diezgan labi pazīst savas ielas un neiekļūst negadījumos, vai arī Jelgavas ielas ir pieņemamā stāvoklī,» situāciju Jelgavā komentē I.Bite.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

anna

Jauns KASKO kalkulators http://www.salidzini.lv/kasko

pirms 7 gadiem, 2012.04.25 16:38

Jelgava