Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Šorīt traucētā elektroapgāde Jelgavā atjaunota 1

Šīrīta elektroapgādes traucējumi klientiem Jelgavā novērsti pulksten 10.47, informē “Sadales tīklu” pārstāve Tatjana Smirnova. Elektroapgādes traucējumus klientiem izraisīja saimniecisko darbu laikā pārrakta vidējā sprieguma kabeļu līnija.

Kā ziņots iepriekš, šorīt pulksten 9.11 tika reģistrēts tehnoloģisks traucējums vidējā sprieguma 10 kV (kilovoltu) elektrotīklā Jelgavā, izraisot elektroapgādes traucējumus aptuveni 2 100 klientu Jāņa Čakstes bulvāra, Uzvaras, Zvejnieku ielas un Meiju ceļa apkaimē.

Lai pēc iespējas ātrāk atjaunotu elektroapgādi klientiem, AS “Sadales tīkls” operatīvā darba brigāde nekavējoties uzsāka bojājuma lokalizēšanu. Klientiem Jāņa Čakstes bulvārī, Uzvaras, Blaumaņa ielā un Dobeles šosejā elektroapgāde atjaunota pulksten 9.40, klientiem Meiju ceļā, Zvejnieku, Satiksmes un Lapskalna ielā – pulksten 10.41, un visi elektroapgādes traucējumi novērsti pulksten 10.47. Elektroapgādes traucējumus klientiem pilsētas centrā izraisīja saimniecisko darbu laikā pārrakta vidējā sprieguma kabeļu līnija.

Kabeļu līniju bojājumi ir sekas nesaskaņotam darbam vai paviršai darba kultūrai – darbu laikā netiek ievērotas tehnoloģiskās un drošības prasības, skaidro T.Smirnova. Pārsvarā šie bojājumi tiek izraisīti pilsētās un apdzīvotās vietās, ietekmējot elektroapgādi vairākiem tūkstošiem klientu. Tos izraisa ne vien privātpersonas, bet arī būvniecības uzņēmumi, inženierkomunikāciju turētāji un pašvaldību uzņēmumi, kuri neievēro drošības prasības un savu darbu veic bezatbildīgi.

Ikviena neuzmanīga un bezatbildīga rīcība elektrotīkla tuvumā var izraisīt letālu elektrotraumu tehnikas vadītājam vai citai personai, kura tuvojas notikuma vietai, kā arī apdzīvotās vietās un pilsētās radīt elektroapgādes traucējumus vairākiem tūkstošiem klientu. Bet, lai pēc iespējas ātrāk novērstu apdraudējumu cilvēkiem, atjaunotu elektrotīklu un elektroapgādi klientiem, AS “Sadales tīkls” personālam jāpārtrauc plānotie elektrotīkla uzturēšanas un uzlabošanas darbi.

Bieži vien darbu veicēji no notikuma vietas aizbrauc, bojātās kabeļu līnijas aizrok, par notikušo nepaziņojot AS “Sadales tīkls”, kas savukārt apgrūtina un paildzina bojājuma vietas meklēšanu. Tam ir nepieciešami papildu resursi, jāveic piespiedu elektroapgādes atslēgums klientiem, kas uzņēmumam rada zaudējumus.

AS “Sadales tīkls” aicina būt atbildīgiem un saskaņot plānotos darbus elektrotīkla tuvumā, bet darbu laikā ievērot visas drošības un tehnoloģiskās prasības!


Foto: pixabay.com

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Jelgava