Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Speciālisti vēl izvērtē Jelgavas tirdzniecības centra "Pilsētas pasāža" pagraba pārseguma tehnisko izpēti 4

Būvniecības valsts kontroles biroja (BVKB) speciālisti līdz novembra beigām plāno izvērtēt Jelgavas tirdzniecības centra "Pilsētas pasāža" pagraba pārseguma tehnisko izpēti, aģentūru LETA informēja BVKB sabiedrisko attiecību speciāliste Egita Diure.

Ēkas īpašniece SIA "Marno J" pēc BVKB uzdevuma ir veikusi ēkas pagraba pārseguma tehnisko izpēti, lai noteiktu pagraba pārseguma pieļaujamo nestspēju, tai skaitā noticis arī plaisu monitorings. Dokumenti ir iesniegti birojam.

BVKB speciālisti pašlaik izvērtē dokumentāciju un līdz novembra beigām tiks pieņemts lēmums par to, vai biroja noteiktais uzdevums ir pilnībā izpildīts. Tāpat būs zināms, vai īpašniekam ir jāveic kādi papildu pasākumi ēkas mehāniskās stiprības un stabilitātes nodrošināšanai.

Jau ziņots, ka Jelgavas tirdzniecības centra "Pilsētas Pasāža" ēkas īpašniekam līdz 1. novembrim uzdots veikts ēkas pagraba dzelzsbetona pārseguma plaisu monitoringu.

Saistībā ar "Pilsētas pasāžu" BVKB ir apjomīga korespondence, sākot ar iedzīvotāju, mediju vēstulēm par pamanītiem trūkumiem un beidzot ar atbildīgo iestāžu tehniskās apsekošanas atzinumiem, administratīvajiem lēmumiem un ēkas īpašnieka ziņojumiem par trūkumu novēršanas gaitu. Kopā esot ap 40 dokumentu, skaidroja Diure.

Pēc BVKB sniegtās informācijas, būtiskākie trūkumi ir jumta pārseguma (4. stāva) siju un plātņu savienojuma mezgla sākotnējā izbūve neatbilstoši projektam, tāpēc nepieciešams izstrādāt risinājumu mezgla pastiprināšanai vai veikt padziļināto tehnisko izpēti ar precīziem mezgla nestspējas aprēķiniem. Ņemot vērā, ka pagrabstāva pārseguma plātnes betonēšanai tika izmantots paredzamai lietderīgai slodzei neatbilstošs betons, nepieciešams veikt plātnes nestspējas noteikšanu. Līdz pārseguma plātnes faktiskās nestspējas noteikšanai nepieciešams samazināt pieļaujamo lietderīgo slodzi līdz 800 kilogramiem uz kvadrātmetru.

Vairākkārt notikusi arī 2. stāva grīdas flīžu atdalīšanās, kā dēļ tirdzniecības centrs uz vairākām dienām bija slēgts.


Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Lasītājs

Es neticu tam, kas notiek! Civilā valstī, civilā pilsētā "izaugsmei" vēl joprojām nevar izvērtēt to, kādā stāvokli atrodas šī ēka. Nepietiek speciālistu šajā nozarē vai varbūt vienkārši sirdsapziņas? Es jau pirms 2-3 gadiem jutu, kā vibrē pirmā stāva grīda, kad pazemes stāvlaukumā brauc automašinās. Jutu vairākas reizes, ziņoju valsts būvniecības inspekcijai. Es nesaprotu, kā pēc visiem iepriekšējiem "notikumiem" pieļauj objekta, par kura tehnisko stāvokli ir pamatotas šaubas un pierādījumi, eskpluatāciju? Jāsāk kaut ko darīt..man tā liekas, ka valsti pārvalda tie, kam rūp tikai sava kabata. Bet ir vēl cerība, jo Latvijā ir daudz spējīgu cilvēku, kas sevi pilnībā veltītu valstij. Ir jātiek tikai galā ar visiem šiem zagļiem, kuri uzdod sevi par tautas vēletiem pārstāvjiem.

pirms gada, 2018.11.09 19:42

Drebelīgais

Šodien stāvēju pie garšvielu stenda - nu trīc, vibrē nepārprotami grīda. Neesmu būvnieks, bet no fizikas kaut ko mistiski atceris, par frekvenču sakrišanu ar pašfrekvenci, un kas tajā brīdī notiek. Ir neomulīgi - un atkal uz laiku labāk citos veikalos došos

pirms gada, 2018.11.09 23:12

Opītis

Kā drīkst pieļaut ēkas ekspluatāciju ja nav pieņemts slēdziens par ēkas drošību ?!?!
Ja ēka būtu slēgta - slēdziens jau sen būtu zināms !

pirms gada, 2018.11.10 15:35

gan jau

Drīz sabruks pasāža tādēļ jau negrib neko taisīt. Tik atliek no gada uz gadu savadāk nauda vējā. Cerams nenotiks kā zalitūdē maxima sabruka.

pirms gada, 2018.11.10 19:18

Jelgava