Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Spīdolas ģimnāzijā svētkos runā par sievietēm pētniecēm

Šodien Jelgavas Spīdolas ģimnāzijā norisinājās konference vidusskolniecēm par godu sieviešu dienai. Meitenes un dažādu jomu speciālistes diskutēja par sieviešu lomu zinātnē.

Starptautiskajā Sieviešu dienā Spīdolas ģimnāzijas 12.klases skolniece Arta Vēvere kopā ar vēstures un politikas pasniedzēju Gunitu Smiltāni rīkoja konferenci «Latvijas sievietes zinātnē», kuras laikā iepazīstināja vidusskolas meitenes ar sievietēm zinātniecēm, viņu darbības jomu, panākumiem un dzīvesstāstiem. Pieaicināto viesu vidū bija Latvijas Universitātes Bioloģijas fakultātes pētniece Inese Čakstiņa, Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centra pētniece Karīna Siliņa, LLU Pārtikas tehnoloģijas katedras vadošā pētniece Evita Straumīte un citas zinātnieces. Vidusskolas klašu meitenes tika iepazīstinātas ar Starptautiskās sieviešu dienas vēsturi, bet pēc tam sadalītas sešās grupās, kurās diskutēts par nozīmīgām tēmām, sieviešu sasniegumiem zinātnē un ceļu uz tiem. Tika apspriestas matemātikas, bioloģijas, ķīmijas un pārtikas zinātnes.Konferences noslēgumā meitenes tika aicinātas uz Ilzes Eglājas vadīto semināru par segregāciju darba tirgū, kur apspriests un diskutēts par sieviešu un vīriešu nevienlīdzību darba dzīvē. Sieviešu dienas konference pagājušajā gadā apskatīja sievietes lomu un iespējas no sociālā aspekta, bet šogad izvēlētā tēma par «daiļā dzimuma» pārstāvēm zinātnē izvēlēta, lai iepazīstinātu meitenes ar iespējām Latvijā, parādīt, cik daudz var sasniegt sievietes zinātnē. «Sievietes zinātnē tiek novērtētas ne tikai Latvijā, bet arī pasaulē. Šī konference ir sava veida mudinājums meitenēm nebaidīties, ja ir interese par pētījumiem,» aicina rīkotāja A.Vēvere, piebilstot, ka veidotais pasākums ir radījis īpašu svētku sajūtu sirdī un skolā.

Pievieno komentāru

Jelgava