Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sprūdžs: Pašvaldību aktuāla problēma ir kapitālsabiedrību un aģentūru pārvaldība

Viena no galvenajām pašvaldību problēmām ir par kapitālsabiedrību un aģentūru pārvaldīšanu, tā pēc tikšanās ar pašvaldību vadītājiem secinājis vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs (RP).

Sprūdžs intervijā aģentūrai LETA sacīja, ka, regulāri tiekoties ar pašvaldību vadītājiem, ir izkristalizējušās problēmas, kas ir kopīgas lielai daļai Latvijas pašvaldību. «Tiekoties ar pašvaldību vadītājiem, sāku just, kas ir kopīgās lietas, kas visiem ir sāpīgas,» sacīja ministrs.Patlaban lielai daļai pašvaldību aktuālā problēma ir kapitālsabiedrību un aģentūru pārvaldība. Problēma ir nepietiekamās pašvaldību kapacitātes dēļ.«Problēmas ir normatīvajos aktos atrast to vienīgo un pareizo ceļu, problēmas ir dažādu likuma interpretāciju dēļ, problēmas ir tāpēc, ka nav laba regulējuma par to, kuros brīžos pašvaldībām ir jāveido kapitālsabiedrības un jāiesaistās biznesā, bet kurā brīdī nav,» skaidro Sprūdžs.Viņš informēja, ka viņa vadītā ministrija «jau ir ķērusies vērsim pie ragiem», lai šo problēmu risinātu. «Mēs esam apkopojuši visu kapitālsabiedrību un aģentūru sarakstu pašvaldībās un virzīsim kaut kādu normatīvo regulējumu,» informē ministrs. Viņš gan piebilst, ka patlaban vēl notiek diskusijas par to, kādam šim regulējumam būtu jāizskatās un kurā likumā to varētu iekļaut.«Taču ir skaidrs, ka šī joma pašvaldībās ir jāsakārto,» noteic Sprūdžs.Šī gan nav vienīgā problēma, kas ir kopīga vairākām pašvaldībām, - tādu ir daudz, sacīja ministrs.

Pievieno komentāru

Jelgava