Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sprūdžs: Reģionālā reforma nav devusi gaidīto efektu 3

Nav noslēpums, ka līdzšinējā reģionālā reforma nav devusi gaidīto efektu, intervijā laikrakstam «Diena» atzīst reģionālas attīstības un pašvaldību lietu ministrs Edmunds Sprūdžs (RP).

«Mēs tā arī neesam ieguvuši pēc savas ekonomiskās varēšanas līdzvērtīgus novadus, ir pilnīgs jūklis!» secina ministrs.Sprūdžs saistībā ar Nacionālās attīstības plānu vēlas virzīt savu vīziju par adminstratīvi teritoriālo iedalījumu, kas skar reģionus kā ekonomiskas vienības, proti, pieci reģioni - Kurzeme, Vidzeme, Latgale, Zemgale un Rīga, kā arī rajoni to iepriekšējās robežās. «Bez kaut kādas pašvaldību spiešanas uz apvienošanos mēs tomēr iezīmēsim virzienu, kādā jāvirzās,» norādsa Sprūdžs.Ministrs arī velta kritiku pašreizējiem plānošanas reģioniem. «It kā tie ir, tajā pašā laikā tos tur bada maizē, plus - kā tie ir teritoriāli veidoti?! Limbaži ir Rīgas reģionā! Kā Limbaži var starptautiski konkurēt šādā situācijā? Kļūdas ir jālabo un nevar būt pretarguments: pārmaiņas notiek pārāk bieži,» uzsver Sprūdžs.Kā ziņots, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija līdz šī gada beigām plāno izvērtēt pašvaldību administratīvi teritoriālās reformas norisi un tās rezultātu reālo ietekmi, uz šī izvērtējuma bāzes sagatavojot arī pamatotu un argumentētu analīzi un priekšlikumus nepieciešamajām izmaiņām. Izvērtēšanā tiks ņemti vērā arī pērn veiktās tautas skaitīšanas dati.Administratīvi teritoriālā reforma tika realizēta 2009.gadā, no 522 pašvaldībām izveidojot 109 novadu pašvaldības un deviņas republikas pilsētas. Vēlāk gan novadu skaits mainījās, no Rojas novada atdaloties Mērsraga novadam.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Ivars

LR Satversmē ir skaidri pateikts, ka Latvijas teritorija sastāv no Vidzemes, Latgales, Zemgales un Kurzemes. Tas nozīmē, ka primāri ir jāveic reforma, ievērojot un pamatā liekot vēsturisko dalījumu ar vēlētām pašvaldībām šajā līmenī.

pirms 7 gadiem, 2012.07.18 11:36

piigec

zalans savarija - sprudzis palaboja ,viss notiek darbibaa .

pirms 7 gadiem, 2012.07.18 10:18

micro

It kā pieauguši cilvēki, bet vēl nav sapratuši, ka, mainot saskaitāmos vietām, summa nemainās! ;)

Reģionālās attīstības ministrijai vajadzētu atrasties ārpus Rīgas, lai kaut nedaudz saprastu, kādas ir reģionu vajadzības, nevis Rīgas.

pirms 7 gadiem, 2012.07.18 10:09

Jelgava