Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Stādu dienās – no sēklām līdz dārza šūpolēm (FOTO) 12

Vairāk nekā 240 stādu audzētāju, sēklu, dārza tehnikas, darbarīku un citu dārza preču tirgotāju šajās brīvdienās sastopami Jelgavas pils parkā, kur norisinās jau desmitās Stādu dienas.

Darba pilnas rokas sestdien bija Dobeles puses stādaudzētavas “Liepas” darbiniekiem – sevišķi rīta pusē veidojušās garas rindas. Kā stāsta stādaudzētavas darbiniece Līga Sīmansone, pieprasījums bijis praktiski pēc visiem stādiem – sevišķi pirkts saldskābais ķirsis 'Latvijas zemais', saldais ķirsis 'Paula', persiki 'Maira', arī aprikozes un kolonābeles, bet ogulāju – vīnogulāju un smiltsērkšķu – pāris stundu pirms tirgus slēgšanas jau vairs praktiski nebija. Līga stāsta, ka grūti paredzēt, kāds būs pieprasījums, jo katru reizi tas ir citāds. “Vienā tirgū prasa plūmes, citā atkal ķiršus,” tā viņa. “Liepu” tirgotāji novērojuši, ka pircēju pieredze ir dažāda – nāk gan tādi, kas meklē konkrētu šķirni, gan tādi, kam jāpalīdz izvēlēties un jāpastāsta par stādīšanu un kopšanu.

Tāpat ar bagātīgu stādu klāstu Jelgavā bija pārstāvēta Zaļenieku kokaudzētava. “Ļoti labi aizgāja nokarenās ābelītes, jo visas bija ziedos,” stāsta tirgotāja Sarmīte Serikova, piebilstot, ka pircēji jau vērtē ar aci. Vienmērīgs pieprasījums bijis pēc lapeglēm, sakurām, hortenzijām, plūškokiem. Lielākā cilvēku plūsma esot bijusi rīta pusē. Sarmīte piekrīt, ka interesi veicinājis saulainais laiks, taču “tas, kurš ir gājējs, tas arī pa lietu ies”.

“Nopirkām rozes, hortenzijas un arī kapli,” stāsta Rožu ģimene, kura uz Stādu dienām bija atbraukusi no Rīgas. Taujāti, kā plašajā piedāvājumā atrada īsto, ģimenes vecmāmiņa bilst – meklējuši tieši tādu krāsu, kādas dārzā vēl nav. “Hortenziju arī zilu un tumši rozā paņēmām,” tā viņa. Vīra kungs gan nedaudz bēdājas, ka tik maz izpirkts, taču ģimenes dāmas bilst: “Tas labi, jo mēs tik tālu atbraucām un vēl ir ko pirkt. Laiks labs, bet par karstu, lai strādātu dārzā. Pēdējā brīdī izdomājām, ka jāatbrauc, puķes jāiepērk.”

Svētdien Stādu dienu tirgus strādās no pulksten 9 līdz 15. Tāpat kā sestdien, automašīnas varēs novietot speciāli izveidotā stāvlaukumā Lielupes labajā krastā pretī pilij. Apmeklētājiem, kuri iegādāsies lielos augus, pārdevējs izsniegs caurlaidi, kas ļaus ar auto piekļūt tuvāk pilij un saņemt preci. Savukārt pirkumu līdz automašīnai palīdzēs nogādāt Ķerru palīdzības dienests.

Latvijas Stādu dienas ir notikums visai ģimenei, tādēļ paralēli tirdzniecības sektoram darbosies atrakcijas bērniem, kafejnīca, uzstāsies Jelgavas tautas deju kolektīvi.

Foto: Nils Jaunsubrēns

Pievieno komentāru

Komentāri 12

Stulbums

Kāds sakars stādu dienām ar Kanclera velosipēdiem, turklāt vēl top vietā??????

pirms gada, 2018.05.13 20:57

Jampāzijs no Elejas

Par pērkamām k#cēm neko neesi dzirdējis?

pirms gada, 2018.05.13 22:03

Bet viņi jau tur katru gadu:))))

pirms gada, 2018.05.13 22:16

.

Jampāzijs nepamatoti agresīvs! Kāpēc nedrīkstētu būt arī velosipēdi? Tāds tracis par neko, nervi jāārstē.

pirms gada, 2018.05.15 13:34

Oj lā, oj lā, bija man rozīte

Kādas tur cenas!!! Un speciāli pārdevēji neliek cenu zīmes, lai pirmkārt nerēgotos bildēs, otrkārt vispirms pierunā, tad pircējām neērti atteikti, cenu uzzinot, un treškārt, kas uz dienas beigām paliek lieks, tirgot var lētāk zīmes nepārliekot. Bet mana iešana uz stādu dienām beigusies, kad sapratu, ka pārdevējiem traucēju. Nē, nē, neuzbāzos ar liekiem jautājumiem, vai garu parunāšanu. Pienāku klāt, apskatu preci, pārdevējs runā ar kādu situētāku potenciālo pircēju. Sagaidu savu kārtu apvaicāties par cenām (krāsām puķu stādiem), bet re, nākamais naudīgais piegājis klāt un pazemīgi gaidošo māmiņu ar bērniem atkal noignorē, klārē visu par dārgākā gala lieliem koku, košumkrūmu stādiem. Atkal gaidu, sagaidu, pajautāju, atmet man pārdevējs pāris vārdus (pārējie viņa pleķī kaut ko krāmē un arī mani ignorē) un atkal galvenais raugās pār galvām, kādu solīdāku kungu vai kundzi meklējot ar acīm.... Nu re, pāriet jebkāda vēlme vēl ko prasīt vai pirkt. Kaut gan noskaņojums bija to, to un vēl to. Stādiņi nelieli, bet dārziņš arī mazs. Bet re ka... No kā man puslīdz veiksmīgi iegādāties kaut ko izdevās bija vecās kundzes, kas neindustriālos apmēros podiņos kādus audziņus no savā dārzā tirgoja. Reiz tā sagribējās tējas rozi. Rozes man dārzā nebija, bet tās tik labi smaržoja un krāsas skaistas. Tas pats stāsts, sagaidīju, kamēr bagātās kundzes ar pilniem maisiem stādu visu izrunāja ar pārdevēju un vēl kāds atnāca priekšā, tad uzzināju cenu, gribēju jau pirkt, atkal mani noignorē pārdevēja, vēl ar kādu vajag aprunāties. Stāvēju un gaidīju. Piebildīšu, ka esmu ļoti straujas dabas cilvēks, nevis lēnīgs, tāpēc tāda gaidīšana mani jau no sākta gala kaitina, cenšos visu paspēt ātrāk, bet ja ir jāgaida, tad jāgaida. Kad jau pavisam neviena nebija, man tomēr pārdeva to manu rozes stādiņu. Gribēju precizēt kā rozes stādīt (jo tādas pieredzes man nebija), pāris vārdus pameta un devās atkal pie skatītāja ar ievērojāmi biezāku maku- reklamēt un deklamēt. Aizgāju ar to, kas bija. Un kopš tās reizes, kad tāda attieksme no pārdevējiem, vairs nekad ar ģimenei neesmu gājusi uz stādu dienām, kur gaida tik kādu labāk apģērbtu, un ar lielāku pirktspēju un dārza platību. Sen jau zināms, ka pārdevējiem stādu dienās, nepiemīt iekšēja inteliģence un saskarsmes kultūra.

pirms gada, 2018.05.14 00:41

hm

Ož pēc mazvērtības kompleksa: 3 iemesli-esat vai nu vecāku pārmīlēts bērns vai vecāku ignorēts bērns, vai jums ir fiziskie trūkumi. Spriežu par situāciju šādi, jo Jūs atļāvāt sev izteikties par nepazīstamiem cilvēkiem.
Ar prieku gan gaidu, gan apmeklēju izstādi abas dienas. Biju apģērbusies pēc iespējas vienkāršāk, ignorēšanu nesastapu.
Lai Jums veiksmīga ir šī diena!

pirms gada, 2018.05.14 09:49

Esse

Stādu dienāsir ļoti daudz un dažādi pārdevēji, preces - nepatīk viens, izvēlies citu. Nepatīk šeit - ej uz tirgu, ej uz lielveikalu. ... vai izaudzē pats no dāvatas rozes spraudeņa.

pirms gada, 2018.05.14 09:52

Pēteris

Līdzīgs stāsts, fināls Jelgavas tirgū un Dobeles šosejas dārzniecībā. Cenas 30 - 50 % patīkamākas, attieksme ideāla.

pirms gada, 2018.05.14 13:57

hmei

Kāds sakars ar kompleksiem? Runa bija par attieksmi no pārdevēju puses un tikai. Cilvēks gribēja tikai un vienīgi NORMĀLU attieksmi, vai visi tie, kuri to vēlas ir ar fiziskiem trūkumiem? Nu tak padomājiet pati ko rakstiet.

pirms gada, 2018.05.14 15:30

sisi

dažiem pārdevējiem bija nepieņemama attieksme pret pircājiem,kad biju noskatījusi kādu stādu,pārdevēja klaji ignorēja mani ar mazu bērnu un iepirkumu maisiņiem rokās ,turpinot klačoties ar kādu paziņu un apmainoties ar komentāriem spaidot telefonu ,sapratu ,ka no tāda pārdevēja nevēlos neko pirkt!

pirms gada, 2018.05.14 22:53

.

..''Jūs atļāvāt sev izteikties par nepazīstamiem cilvēkiem"...Varētu padomāt, ka rakstītāja gāja pa ceļu un izteicās par nepazīstamiem pretimnācējiem. Es saprotu tā, ja stādi domāti pārdošanai, tad jādara viss, lai tos pārdotu, nevis vestu atpakaļ. Kā to paveikt, ir katra tirgotāja saprašanu līmenī.

pirms gada, 2018.05.15 13:49

Jelgava