Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Strauji aug bedru izraisīto negadījumu skaits 4

Sākoties siltākam laikam un atkusnim, autovadītāji arvien biežāk saskaras ar pirmo nepatīkamo pavasara vēstnesi – bedrēm uz ceļa. Apdrošināšanas sabiedrības "Balta" dati liecina, ka šogad vidējā bedru izraisīto zaudējumu summa vienam transporta līdzeklim sasniegusi 180 latu.

Šajā nedēļā apdrošināšanas sabiedrība katru dienu saņem atlīdzību pieteikumus par transporta līdzekļiem nodarītiem bojājumiem bedru dēļ, informē tā pārstāve Inga Bite. Patlaban tiek saņemti vairāki atlīdzību pieteikumi dienā. „Asfalta segumu bojā straujas temperatūras izmaiņas. Ņemot vērā, ka vēl nesen temperatūra Latvijā sasniedza vairāk nekā mīnus 20 grādu un atkusnis iestājās salīdzinoši pēkšņi, kopā ar intensīvu satiksmes plūsmu segums tiek pakļauts bojājumiem. Lai pielāgotos situācijai, aicinām autovadītājus būt uzmanīgiem – kamēr turpināsies laika apstākļu maiņa, uz ceļa parādīsies arvien jauni seguma bojājumi,” skaidro apdrošināšanas sabiedrības "Balta" atlīdzību direktors Ingus Savickis. Atskatoties uz aizvadītā gada bedru radītājiem bojājumiem transporta līdzekļiem, visvairāk atlīdzību pieteikumu saņemts gada pirmajos piecos mēnešos. No 2011.gada janvāra līdz maijam vidēji vienā mēnesī saņemti 34 pieteikumi par skādi, ko izraisījis bojāts vai nekvalitatīvs ceļa segums. Ņemot vērā, ka ceļu segums noveco ar katru gadu un šogad ziema iestājās vēlāk, pavasara atkušņa periods var būt ilgāks, pieaugot arī transportlīdzekļu negadījumu skaitam. Saskaroties ar bedru izraisītiem negadījumiem, autovadītāji nereti apjūk, nezinot, kā pareizi rīkoties. "Balta" visos gadījumos iesaka izsaukt ceļu policiju, lai fiksētu negadījumu un tā apstākļus. Tāpat notikuma vietu vēlams nofotografēt. Ieteikumi autovadītājiem, kā samazināt bedru nodarīto kaitējumu Sākoties temperatūras svārstībām ap 0 grādiem, katru gadu sākas tā sauktais „bedru laiks”. Autovadītāji var samazināt risku sabojāt savu transporta līdzekli ar vienkāršiem risinājumiem: • pārbaudīt un atjaunot spiedienu riepās; • regulāri un kārtīgi notīrīt vējstiklu un sānu stiklus, lai laikus pamanītu šķēršļus; • nodrošināt vējstikla tīrītāju darbību un logu tīrīšanas šķidruma esamību; • saulainā laikā lietot polarizētās saulesbrilles, kas mazina atspīdumus no ceļa seguma; • brauciena laikā nedaudz palielināt distanci, lai paspētu pamanīt, piebremzēt un drošā veidā apbraukt bedres; • samazināt braukšanas ātrumu neatkarīgi no plūsmas ātruma, jo plūsmas ātrumu veidojam mēs paši.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Vot izdzimteni,pa autinu maksaju nenormalu nodokli,bet tie kropli celus nevar sataisit.

pirms 7 gadiem, 2012.02.25 13:31

pukins

Pasta sala bus apzdivota sala, tur nezdivos vien piktdienis , bet dzivos ari students Pirdienis no BALTIEM KREKLIEM .

pirms 7 gadiem, 2012.02.25 12:44

loceklis Pēteris

Jelgavā ir bedres?Tas tak sīkums,mums toties būs Driksas tilts gājējiem ,ziniet!Jauns un skaists tilts,varēs iet kājām pāri un priecāties!Pasta sala būs ļoti labi iekārtota!Bet tās bedres,sīkums...

pirms 7 gadiem, 2012.02.25 11:37

Jelgava