Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Straujuma: jāattīsta kooperācija zirgkopībā; Rozītis: zirgkopība piesaista jauniešu laukiem

Jāattīsta kooperācija zirgkopībā, trešdien tikšanās laikā ar zirgkopības nozares ekspertiem atzina zemkopības ministre Laimdota Straujuma.

Zemkopības ministrijas (ZM) Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Dagnija Muceniece aģentūrai BNS pavēstīja, ka ministre tikās ar Latvijas Šķirnes zirgu audzētāju asociācijas valdes priekšsēdētāju Gunti Rozīti, Latvijas Zirgaudzētāju biedrības prezidentu Edgaru Treibergu un Latvijas Jātnieku federācijas prezidentu Agri Blausu, lai pārrunātu Latvijas zirgkopības attīstības iespējas un iespējamos finanšu avotus nozares sekmīgākai attīstībai.Latvijas Šķirnes zirgu audzētāju asociācijas valdes priekšsēdētājs Rozītis vērsa ministres uzmanību, ka Latvijā trūkst vidējās izglītības līmeņa zirgkopju, un aicināja atjaunot vidējo profesionālo izglītību šajā jomā. Zirgaudzētāji arī norādīja, ka zirgkopība ir viena no lauksaimniecības nozarēm, kas piesaista jauniešus laukiem.Gan zemkopības ministre, gan zirgkopības pārstāvji bija vienisprātis par nepieciešamību attīstīt kooperāciju šajā nozarē, tādējādi radot iespēju papildfinansējuma piesaistei no pieejamajiem valsts un Eiropas Savienības atbalsta veidiem.«Kooperācija ir arī zirgkopības nākotne. Mēs vienojāmies, ka visām organizācijām ir jāstrādā, lai uzlabotu Latvijas šķirnes zirgu kvalitāti, ciltsdarbu, lai tie, kas vēlas nodarboties ar zirgu audzēšanu vai jātnieku sportu, iegādātos Latvijā izaudzētos zirgus,» sacīja Straujuma.Zemkopības ministre aicināja zirgkopības nevalstiskās organizācijas aktīvi līdzdarboties jaunās Lauku attīstības programmas izstrādāšanā, kuras ietvaros arī Latvijas zirgaudzētāji varētu saņemt finansējumu no atbalsta pasākumiem.Patlaban Latvijā ir apmēram 11,6 tūkstoši zirgiem, kas izvietoti 5860 zirgu novietnēs.

Pievieno komentāru

Jelgava