Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Studenti prasīs Ķīlim divu nedēļu laikā sniegt būtiskas atbildes par reformām augstākajā izglītībā 5

Latvijas Studentu apvienības (LSA) Domes sēdē studenti vienojušies izveidot darba grupu, kura izglītības un zinātnes ministram Robertam Ķīlim definēs jautājumus par reformām augstākajā izglītībā un divu nedēļu laikā gaidīs konkrētas atbildes uz tiem, aģentūru LETA informēja LSA prezidents Edvards Ratnieks.

Gadījumā, ja ministrs uz LSA Domes darba grupas jautājumiem nesniegs atbildi, LSA Dome sanāks atkārtoti un lems par neuzticības izteikšanu Ķīlim, teica Ratnieks.Pēc aktīvas komunikācijas sociālajos tīklos uz LSA Domes sēdi vakar bija ieradies arī Ķīlis, kurš gan konkrētas atbildes uz studentus interesējošajiem jautājumiem nesniedzis. Uz jautājumu par to, ko ministrs domā ar augstskolu apvienošanu, Ķīlis teicis, ka nākotnē Latvijā būs ne vairāk kā 20 augstākās izglītības iestādes, tajā skaitā 12 augstskolas. Tikšanās beigās ministrs piebildis, ka viņš savu komunikācijas stilu ar LSA nemainīs.Studenti vēlas noskaidrot, vai Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) nākamā gada budžetā ir lūgusi papildus 0,25% no iekšzemes kopprodukta, kā to paredz Augstākās izglītības likums.«Ir zināms, ka, iespējams, pa ministrijām cirkulē IZM informatīvais ziņojums par Augstākās izglītības padomes īstenotā Eiropas Sociālā fonda projekta «Augstākās izglītības studiju programmu izvērtēšana un priekšlikumi kvalitātes paaugstināšanai» rezultātiem, lai tas būtu publiski pieejams. Daudz neskaidru jautājumu ir par augstskolu akreditācijas noteikumiem. Būtu svarīgi šajos noteikumos ierakstīt institūciju, kas organizēs akreditāciju, gan arī to, ka Veselības ministrijas, Kultūras ministrijas, Zemkopības ministrijas, Labklājības ministrijas, Aizsardzības ministrijas ir līdzvērtīgi partneri akreditācijas komisijā, jo arī tām ir augstskolas un arī tās īsteno augstākās izglītības politiku un IZM vajadzētu samazināt pārstāvniecību no trīs komisijas locekļiem uz vienu, lai IZM nebūtu politiska ietekme, ņemot vērā, ka tagad IZM paredzēta tiek paredzēta ceturtā daļa no komisijas locekļu skaita,» sacīja Ratnieks.Tāpat studenti ministram vaicās, kas notiks ar tām studiju programmām, kuras ESF projekta tika atzītas par vājām un ierindotas trešajā grupā un tām studiju programmām, kas netika vērtētas. Studenti grib zināt arī to, cik objektīvs un neatkarīgs būs IZM ierēdņu veiktais studiju programmu izvērtējums, pamatojoties uz ekspertu veikto vērtējumu. Tāpat vēstulē ministram tiks prasīts konkrēti nosaukt tās 12 augstskolas, kuras turpinās darbu.Kā ziņots, piektdien, 7.septembrī, Latvijas Rektoru padome ir nolēmusi izteikt neuzticību Reformu partijas nominētajam izglītības un zinātnes ministram Ķīlim, jo uzskata, ka ministrs savu nozari vada neprofesionāli un haotiski.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

piekrītu Ķīlim

Nabagi studenti paši neapzinās, kā viņus apjāj, un kā aunu bars blēj aiz trekno rektoru gārdzieniem, kas neko negrib mainīt, lai tikai imitētu izglītošanu, pat neapjēdzot, ka šajā pasaules nostūrī vajag vai nevajag. Man vienmēr rēcienu uzdzen apstāklis, ka neatkarīgi no tā, vai universitāte ir humanitāra, laiksaimnieciska, tehniska, ekonomiska, gandrīz vai katrai ir sava - Sociālo zinātņu fakultāte :DDDDD Un pēc tam simtiem šo fakultāšu beidzējiem jāizvēlas starp bezdarbu un darbi Maxmā pie kases. :D Un Latvijā gūtas "sociālās zinātnes", no kurām liela daļa ir atkarīga no valodas, ir diezgan nevajadzīgas ārpus šīs valsts.

pirms 7 gadiem, 2012.09.10 12:59

Vernons

Konkrēti par Rīgas tehniskās universitātes auto transporta katedru! Nēesmu dzirdējis, ka kāds no profesoriem būtu veicis kādu aktivitāti un dzīvotu līdzi jaunajām tehnikas tendencēm. Viens sīkums, ceļu satiksmes Noteikumi, 22 gadu garumā ir bez sadaļas "Brīdinājuma signāli", bet STOP signāla došana ir paredzēta ar augšup paceltu roku. Nu kur Jūs esat profesori, studenti, kas vismaz paši lasīt protat, izlasiet un paskaidrojiet, kā tas verēja tā notikt!
Par nodokļu makšātāju naudu daudzi vecie "krabji" tikai saņem naudu, bez atdeves.

pirms 7 gadiem, 2012.09.10 08:31

respekts

Rektoru padome ,lai paiti sev izsaka neuzticību par tik zemu izglītības sistēmas novērtējumu Latvijā .Laiks būtu izvērtēt pasniedzējus , kuri ir spējīgi tikt līdzi jaunajām tehnoloģijām......kuri ne.ir vēl tād
Laicīgi būtu nomainīt pret jaunajiem pasniedzējiem ..............!!!!!!!!
Paši vainīgi ,ja nespēj tos nomainīt ..........!!!
Piekrītu ministram.

pirms 7 gadiem, 2012.09.09 19:27

nelabi,,,,,,,,,,,

Rektori protams vēl joprojām grib saņemt tūkstošus ne par ,ko ,šāda liela alga ir jānopelna,
neatbilst ne darba apjomam ne kvalitātei ,nerunājot jau par pievienoto vērtību .
Ķīlim izturību cīnoties ar šīm haizivīm.

pirms 7 gadiem, 2012.09.09 19:11

Jelgava