Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Studijas Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžā sāka četri kadeti no Zemgales

Pirmdien Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžas (UCAK) pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības programmas «Ugunsdrošība un ugunsdzēsība» pilna laika klātienes studijas sāka 25 kadeti no visas Latvijas.

Lielākais jauno kadetu skaits ir no Vidzemes – astoņi, no Rīgas nāk viens kadets, no Jūrmalas – viens, no Ropažiem – divi, no Latgales – četri, no Zemgales – četri, bet Kurzemi pārstāvēs pieci kadeti, informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāve Viktrija Šembele.«Jau otro gadu piedzīvojam lielu vidusskolas absolventu interesi par studijām UCAK. Tas ļauj domāt, ka darbs Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā ir ne tikai cienīts un novērtēts sabiedrībā, bet parāda arī to, ka mūsdienās, izšķiroties par nākotnes nodarbošanos, svarīga ir stabilitāte un garantēts darbs, sekmīgi pabeidzot studijas,» norāda UCAK direktors Ainars Pencis. Šogad dokumentus bija iesnieguši 79 reflektanti, kas ir par vienu mazāk nekā pagājušajā gadā. Lai strādātu VUGD, ir nepieciešama ne tikai laba fiziskā sagatavotība, tai skaitā peldētprasme, bet arī laba veselība. Šogad 25 reflektanti neatbilda nepieciešamajām veselības prasībām, savukārt 11 reflektantiem nebija atbilstoša fiziskā sagatavotība, tai skaitā četriem nebija atbilstoša peldētprasme, lai sāktu studijas UCAK. Pēc medicīniskās komisijas iziešanas un fizisko pārbaudījumu nokārtošanas reflektantiem bija jāveic profesionālās atbilstības tests, kurā tika pārbaudīta jauniešu psiholoģiskā atbilstība dienestam, kuru atbilstošā līmenī nokārtoja visi reflektanti. Iestājpārbaudījumu noslēgumā ar 37 reflektantiem tika veiktas pārrunas, lai novērtētu viņu atbilstību izvēlētajai profesijai un dienestam VUGD. Sekmīgi visus iestājpārbaudījumus izturēja 25 reflektanti. Konkursu studijām pilna laika klātienes 1.kursā izturēja arī viena daiļā dzimuma pārstāve, studijas 1.kursā sāka arī četras VUGD amatpersonas ar speciālajām dienesta pakāpēm, kuras nolēmušas paaugstināt savu kvalifikāciju profesionālajā jomā. Jaunie kadeti studēs trīs gadus un, sekmīgi nokārtojot gala pārbaudījumu un aizstāvot kvalifikācijas darbu, viņi iegūs ugunsdrošības un civilās aizsardzības tehniķa kvalifikāciju. Studiju laikā kadeti apgūs ne tikai teorētiskās zināšanas, bet arī daudz laika veltīs praktiskajām nodarbībām, tajā skaitā arī piedaloties ugunsgrēku dzēšanā un dažādu glābšanas darbu veikšanā. Uzsākot studijas UCAK, jaunieši tiek pieņemti dienestā VUGD un viņiem tiek maksāta likumdošanā noteiktā minimālā darba samaksa un piešķirtas paredzētās sociālās garantijas. Savukārt, sekmīgi pabeidzot studijas UCAK, kadeti tiek nodrošināti ar darbavietu kādā no VUGD struktūrvienībām visā Latvijā.

Pievieno komentāru

Jelgava