Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Svētdien slimnīcā nogādāti seši karstumā cietuši cilvēki

Svētdien slimnīcā nogādāti seši cilvēki, kuri bija pārkārsuši, aģentūru LETA informēja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta pārstāve Ilze Bukša.

Slimnīcā karstuma ietekmes dēļ vakar nonācis arī dažas nedēļas vecs zīdainis. Vecāki paši bija atveduši mazuli slimnīcā, un, konstatējot viņam pārkāršanu, bērns tika pārvests uz citu slimnīcu.Tāpat vakar pārkārsis kāds jauns vīrietis, kurš visu dienu strādājis ar traktoru laukā. Ārstniecības iestādē nogādātas arī vairākas sievietes, kuras cietušas no karstuma ietekmes, jo ilgāku laiku pavadīja pludmalē.Savukārt sestdien ārstniecības iestādē tika nogādāti astoņi cilvēki, kas bija pārkarsuši. Kopumā brīvdienās slimnīcā nogādāti 14 karstuma upuri.Ātrās palīdzības mediķi atgādina, ka karstā laikā veselība var pasliktināties jebkuram, taču jo īpaši riskam pakļauti ir gados vecākiem cilvēki, zīdaiņi un mazi bērni, cilvēki, kuri slimo ar hroniskām slimībām, īpaši ar elpceļu vai sirds slimībām; cilvēki, kuri veic fiziskas aktivitātes, un tie, kuri lieto noteiktus medikamentu veidus, kā arī cilvēki, kuri lieto alkoholu un citas atkarības vielas.Īpaši bīstama atrašanās saulē ir maziem bērniem - viņiem ieteicams uzturēties ēnā vai vēsās iekštelpās. Nekādā gadījumā nedrīkst atstāt bērnus vienus pašus mašīnā, kā arī jāseko, lai bērns nepārkarstu guļot.Ja karstajā laikā, pēc uzturēšanās saulē rodas veselības problēmas, mediķi iesaka konsultēties ar savu ģimenes ārstu vai ārpus ģimenes ārstu darba laika zvanīt uz Ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni 66016001 (darba dienās no plkst. 17.00 - 08.00 no rīta, brīvdienās un svētku dienās - visu diennakti). Ja parādās ķermeņa trīcēšana, drebuļi, augsta temperatūra, slikta dūša ar vemšanu, apziņas traucējumi, krampji, samaņas zudums - jāzvana 113 ātrajai palīdzībai.

Pievieno komentāru

Jelgava