Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Tehniskās apskates naktī Latvijā diagnostika kopā veikta 2647 auto

Šogad Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) organizētajā pasākumā “Tehniskās apskates nakts” Jelgavā, Daugavpilī, Liepājā un Rīgā bezmaksas diagnostika kopā veikta 2647 auto, kas ir labākais rādītājs līdz šim, informē CSDD. Par šī gada Tehniskās apskates nakts spilgtāko mirkli kļuva modernās tehniskās apskates stacijas atklāšana Jelgavā.

Šī gada Tehniskās apskates naktī uz pārbaudēm vesti auto, kuru vecums svārstās no diviem līdz 40 gadiem, bet vidējais pārbaudīto transportlīdzekļu vecums ir 15 gadi. CSDD speciālisti konstatējuši, ka uzrādīto transportlīdzekļu tehniskais stāvoklis nav apmierinošs – vidēji 76 procentos gadījumu auto atklāti būtiski defekti. Izplatītākie konstatētie defekti bija gaismas ierīču darbībā, balstiekārtā, bremžu sistēmā, kā arī riepu stāvoklī, kas būtiski apdraud satiksmes drošību. Kā norāda CSDD, automobiļu pārbaudes norit savstarpējās sapratnes gaisotnē, un tehniskās apskates inspektori arī konsultē autovadītājus par automobiļu tehnisko stāvokli. Daļa autovadītāju neslēpa izbrīnu, ka viņu spēkrats realitātē ir sliktākā tehniskajā stāvoklī, nekā patiesībā domāts.

Cilvēku lielā atsaucība (pieraksts e-pakalpojumos tiek aizpildīts nepilnas dienas laikā) parāda, ka šis pasākums ir novērtēts daudzu autovadītāju vidū. To apstiprina arī fakts, ka septiņos gados Tehniskās apskates naktīs pārbaudīti 11 226 automobiļi.

Visās tehniskās apskates stacijās, kurās šogad notika Tehniskās apskates nakts, apmeklētājiem bija iespēja aplūkot foto izstādi “Baisā realitāte uz ceļa”, kurā bija redzamas fotogrāfijas no CSDD transportlīdzekļu pārbaudēm uz ceļa un tehniskajā apskatē. Izstādes mērķis ir aicināt autovadītājus neriskēt, būt atbildīgiem un prātīgiem – pārbaudīt sava auto tehnisko stāvokli ikdienā.

Jāatgādina, ka Tehniskās apskates naktī Jelgavā CSDD speciālisti šī gada vienīgajā Zemgales Tehniskās apskates naktī pārbaudīja 304 auto un atklāja lielākus vai mazākus bojājumus 71 procentam transportlīdzekļu. Turklāt 71 autovadītājs bija devies uz Tehniskās apskates nakti, lai veiktu auto tehnisko apskati.

Visbiežāk auto bojājumi bija saistīti ar bremžu un balstiekārtas sistēmām, kā arī neatbilstošām gaismām. Vecākais auto, kas ieripoja uz bezmaksas auto diagnostiku, bija 1971. gada “žigulis”, savukārt auto vidējais vecums bija 16 gadi.

Par vakara “naglu” kļuva Jelgavas leģendas – “Rafiņa”, kas tika saražots 18 tūkstošos eksemplāru un raksturo Jelgavu kā autobūves pilsētu – tehniskā pārbaude.


Publicitātes fotoPievieno komentāru

Jelgava