Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Tiesa nākamnedēļ plāno skatīt prasību par 1,1 miljona latu piedziņu no mobilo sakaru operatora "Bite Latvija"

Rīgas apgabaltiesa otrdien, 10.janvārī, plāno skatīt maksātnespējīgā uzņēmuma "Lhotze" prasību par 1,1 miljona latu zaudējumu piedziņu no mobilo sakaru operatora "Bite Latvija", aģentūra BNS uzzināja tiesā.

Iepriekš paredzētā tiesas sēde pērn 18.oktobrī tika atlikta saistībā ar iesniegtajiem prasības pieteikuma papildinājumiem un liecinieka neierašanos.Apgabaltiesā iepriekš informēja, ka starp abām pusēm bija noslēgts sadarbības līgums, kas paredzēja, ka "Lhotze" izplatīs Baltijā "Bite Latvija" produktus. "Bite Latvija" vēlāk līgumu ar "Lhotze" lauzusi, un uzņēmumam tā dēļ radušies zaudējumi, ko tas tagad tiesas ceļā vēlas piedzīt.Kompānijā "Bite Latvija" aģentūrai BNS paskaidroja, ka "Lhotze" bija "Bite Latvija" sadarbības partneris, taču līgums tika izbeigts 2008.gada septembrī saistībā ar nesamaksātajiem parādiem.Pēc "Bite Latvija" pārstāves Zitas Zilgalves teiktā, uzņēmums ir pārliecināts, ka "Lhotze" prasība nav pamatota un tiesas spriedums to apstiprinās.Kompānijā informēja, ka "Bite Latvija" strīds ar "Lhotze" sākās 2008.gada augustā saistībā ar "Lhotze" nesamaksātajiem parādiem līgumā noteiktajā kārtībā, kā dēļ "Bite Latvija" lauza sadarbības līgumu ar bijušo sadarbības partneri. "Bite Latvija" jau pirms "Lhotze" maksātnespējas procesa lietas ierosināšanas iesniedza Latgales apgabaltiesā prasību pret "Lhotze" par parāda piedziņu, taču saistībā ar "Lhotze" maksātnespējas procesa pasludināšanu tiesvedība lietā tika apturēta. "Lhotze" administrators ir atzinis par pamatotu operatora pieteikto kreditora prasījumu par parāda samaksu, pavēstīja "BITE Latvija".Pēc "Lursoft" datiem, "Lhotze" 2008.gada oktobrī ar Daugavpils tiesas spriedumu pasludināts par maksātnespējīgu, bet 2009.gada februārī uzņēmuma kreditoru sapulcē pieņemts lēmums par bankrota procedūras sākšanu. Uzņēmums nodarbojās ar telekomunikāciju iekārtu un citu preču mazumtirdzniecību. "Lhotze" vienīgais īpašnieks ir uzņēmums "Sonnette"."Bite Latvija" darbu Latvijā sāka 2005.gada septembra vidū, jo tās īpašnieki "Bite Lietuva" pavasarī izsolē iegādājās Latvijā trešo GSM/UMTS mobilo sakaru licenci. "Bite" grupā ir "Bite Lietuva" un "Bite Latvija". Grupas īpašnieks ir investīciju fonds "Mid Europa Partners".

Pievieno komentāru

Jelgava