Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Tiesai nodod lietu par mēģinājumu izkrāpt Eiropas fonda līdzekļus it kā kūdras brikešu ražošanas līnijai

Zemgales tiesas apgabala prokuratūras prokurors tiesai nodevis krimināllietu, kurā divas personas apsūdzētas par mēģinājumu iegūt svešu mantu, izmantojot cietušā uzticību un ar viltu (krāpšana) organizētā grupā un lielā apmērā. Personas apsūdzētas par to, ka mēģināja izkrāpt Eiropas fonda līdzekļus, it kā izbūvējot kurināmo kūdras brikešu ražošanas līniju. Nelikumīgās darbības īstenotas Dobeles novadā.

Kā portālu informē Ģenerālprokuratūras pārstāve Laura Pakalne, saskaņā ar apsūdzību 2009. gada 30.jūnijā SIA «NIL Industry» vienas apsūdzētās personas vārdā iesniedza Lauka atbalsta dienesta Zemgales reģionālajā lauksaimniecības pārvaldē projekta iesniegumu «Kurināmo brikešu ražošanas līnijas iegāde», kas tika realizēts Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstības programmas ietvaros. Starp Lauku atbalsta dienesta pārvaldi un uzņēmumu tika noslēgts līgums. Pēc tam trīs personas izveidoja organizēto grupu nolūkā izkrāpt no valsts naudas līdzekļus.2010.gada 30.jūlijā apsūdzētais Lauka atbalsta dienestā iesniedza maksājuma pieprasījumu un darījuma dokumentus par līguma īstenošanu, apzinoties, ka nav izpildīti līguma nosacījumi un darījums ir veikts izskata pēc, tādejādi apzināti maldinot valsts amatpersonas. Apsūdzētais iesniedza dokumentus, ka iegādājies kurināmo brikešu ražošanas līniju par kopējo summu 243 513 latu apjomā.Turpinot savas noziedzīgas darbības, visi apsūdzētie veikuši savstarpējus naudas pārvedumus izskata pēc, lai radītu Lauka atbalsta dienesta amatpersonām maldīgu priekšstatu par līguma noteiktas iekārtas iegādes apmaksu. Veicot pārbaudi par līguma nosacījuma izpildi, Lauka atbalsta dienesta amatpersonas atklājuši pārkāpumus. Dienestā portālam zz.lv skaidroja, ka nelikumības notikušas Dobeles novadā.Abas apsūdzētās personas vainu atzīst. Lieta nosūtīta uz tiesu ar vienošanās par vainas atzīšanu un sodu. Vēl viena persona ir meklēšanā un pret viņu kriminālprocess ir izdalīts.Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

Pievieno komentāru

Jelgava