Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Tirdzniecības centra īpašnieks: Plaisu monitorings "Pilsētas pasāžā" novirzes no normas neuzrāda 5

Jelgavas tirdzniecības centra "Pilsētas pasāža" ēkas īpašnieks SIA "Marno J" sācis un līdz šā gada 1. novembrim veiks ēkas pagraba dzelzsbetona pārseguma plaisu monitoringu. Astoņu mēnešu laikā kopš monitoringa uzsākšanas nav fiksētas nekādas novirzes no normas, aģentūru LETA informē SIA “Marno J”.

"Ir izstrādāts siju pastiprināšanas projekts ēkas 4. stāvam, saņemta izstrādātā projekta ekspertīze, un šonedēļ projekts tiks iesniegts Jelgavas Būvvaldē tālākai saskaņošanai. Esam vienojušies ar būvniecības uzņēmumu par projekta realizāciju, tikko tiks saņemti atbildīgo institūciju saskaņojumi, lai realizētu siju pastiprināšanas projektu. Plānotie pastiprināšanas darbi šobrīd nekādā veidā neietekmē tirdzniecības centra un apmeklētāju drošību," informē SIA “Marno J” mārketinga speciāliste Zane Meldrāja.

Ēkas saimnieks veicis Būvniecības valsts kontroles biroja (BVKB) lēmumā noteiktās injekcijas rukuma plaisu aizpildīšanai, kā arī lokālas injekcijas pagraba grīdā ūdens sūču novēršanai. Tāpat tiekot veiktas BVKB noteiktās pārseguma nestspējas ekspertīzes, kas esot ilgstošs un sarežģīts pasākums, lai iegūtu maksimāli precīzāko rezultātu un saskaņā ar rezultātiem plānotu efektīvas tālākas darbības.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka tehnisko problēmu novēršana lielveikalā “Pilsētas pasāža” Jelgavā vēl nav notikusi, lai gan 13. martā beidzās pirmais BVKB dotais termiņš darbu veikšanai.

BVKB pārstāve Egita Diure aģentūru LETA informēja, ka termiņš ticis pagarināts līdz 30. maijam, taču, visdrīzākais, tas tiks pagarināts vēlreiz, jo ēkas apsaimniekotājs nepieciešamos darbus vēl nav paveicis.

Ēkas apsaimniekotājs maija beigās ir iesniedzis jaunus dokumentus BVKB, kas apliecina, ka daži darbi, lai novērstu ēkas bīstamību, ir uzsākti. Diure piebilst, ka BVKB šobrīd vērtē iesniegtos dokumentus, un drīzumā varētu būt jauns lēmums, iespējams, par termiņa pagarināšanu.

Saistībā ar “Pilsētas pasāžu” BVKB ir apjomīga korespondence, sākot ar iedzīvotāju, mediju vēstulēm par pamanītiem trūkumiem un beidzot ar atbildīgo iestāžu tehniskās apsekošanas atzinumiem, administratīvajiem lēmumiem un ēkas īpašnieka ziņojumiem par trūkumu novēršanas gaitu. Kopā esot ap 40 dokumentu, skaidro Diure.

Pēc BVKB sniegtās informācijas, būtiskākie trūkumi ir jumta pārseguma (4. stāva) siju un plātņu savienojuma mezgla sākotnējā izbūve neatbilstoši projektam, tāpēc nepieciešams izstrādāt risinājumu mezgla pastiprināšanai vai veikt padziļināto tehnisko izpēti ar precīziem mezgla nestspējas aprēķiniem. Ņemot vērā, ka pagrabstāva pārseguma plātnes betonēšanai tika izmantots paredzamai lietderīgai slodzei neatbilstošs betons, nepieciešams veikt plātnes nestspējas noteikšanu. Līdz pārseguma plātnes faktiskās nestspējas noteikšanai nepieciešams samazināt pieļaujamo lietderīgo slodzi līdz 800 kilogramiem uz kvadrātmetru.

Vairākkārt notikusi arī 2. stāva grīdas flīžu atdalīšanās, kā dēļ tirdzniecības centrs uz vairākām dienām bija slēgts.


Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Komentāri 5

mhh

Atkarīgs no izniegtās aploksnes biezuma.

pirms gada, 2018.06.07 18:37

Janeks

Ja viss butu oki tad tas pacelajs to4 stradatu bet diemzel vins nestradaa jau loti sen

pirms gada, 2018.06.07 22:36

no laukiem

Man ļoti patīk Jelgavas Pilsētas Pasāža.

pirms gada, 2018.06.08 08:53

Pie mums viss ir nokārtots un sakārtots!

Un kas tur ir ar kāpnēm kuras lieto Maxima darbinieki, lai ietu uz ofisu 2.stāvā? Viņas nav atgājušas no sienas? Vai tur būveksperti ir bijuši?

pirms gada, 2018.06.08 12:41

Jelgava