Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Trūcīgajiem iedzīvotājiem pārtikas pakas varētu atsākt dalīt 10.jūlijā

Latvijas trūcīgajiem iedzīvotājiem pārtikas pakas varētu atsākt dalīt 10.jūlijā, aģentūrai LETA pastāstīja Latvijas Sarkanā Krusta (LSK) prezidents Valdis Nagobads.

LSK prezidents sacīja, ka patlaban ir izdalītas visas pārtikas pakas visos Latvijas reģionos, līgumu par jaunu iepirkumu plānos slēgt jaunnedēļ, līdz ar to pārtikas paku izdalīšana varētu atsākties 10.jūlijā.Nagobads akcentēja, ka šogad visas pārtikas pakas bija plānots izdalīt līdz aprīlim, bet tās beidzās tikai maijā, kas liecina, ka cilvēkiem pārtikas pakas kalpo kā papildu atspaids iztikšanai, bet ne kā pamata iztikas avots. Viņš arī piebilst, ka iepriekš periods, kad nenotiek paku izsniegšana ir bijis daudz garāks nekā tas ir šobrīd, tāpēc «nevajadzētu šo mēneša tukšuma periodu uztvert kā kaut ko traģisku».Iepriekš ziņots, ka maijā trūcīgajiem rīdziniekiem domāto pārtikas paku kļuva mazāk un tās vairs neizdalīja visās sadales vietās, jo noslēdzas Eiropas Komisijas programma vistrūcīgākajām personām.Tāpat LSK norādīja, ka šogad pārtikas paku saturam ir jāmainās, bet par to saturu droši varēs runāt tad, kad būs parakstīts līgums. Pašlaik kārtība paredz, ka EK programmas ietvaros vienai personai gadā paredzēti ne vairāk kā seši pārtikas produktu komplekti, kurā ietilpst 0,4 kilogrami pilnpiena pulvera un viens kilograms makaronu. Izmaiņas Ministru kabineta noteikumos paredz, ka papildus paredzētajam pārtikas komplektam pakā būs arī auzu pārslu biezputra ar upenēm - 0,14 kilogrami, pankūku milti - 0,4 kilogrami, kartupeļu biezputra ar pienu - 0,2 kilogrami, griķi - 0,3 kilogrami, manna - 0,5 kilogrami, augstākā labuma kviešu milti - 1 kilograms un sautēta cūkgaļa - 0,25 kilogrami.Latvijai 2012.gada programmas īstenošanai papildus piešķirti 2626 miljoni latu.

Pievieno komentāru

Jelgava