Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Tuvojas NĪN maksāšanas termiņš 4

Šogad vēl atlikuši divi nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) par zemi un mājokli maksāšanas termiņi – 15. augusts un 15. novembris –, informē Jelgavas pašvaldība. NĪN par zemi un mājokli aprēķina uz gadu, un tas tiek sadalīts četros maksājumos. Nodokli var samaksāt par visu gadu līdz pirmajam termiņam vai pa daļām līdz noteiktajiem datumiem.

2018. gada NĪN plāns ir 3,66 miljoni eiro. Līdz 6. augustam iekasēti 2,68 miljoni eiro, un tas nozīmē, ka plāns izpildīts par 73 procentiem.

Ja maksājums netiek veikts norādītajā termiņā, saskaņā ar likumu tiek aprēķināta kavējuma nauda – no laikā nenomaksātā pamatparāda 0,05 procenti par katru nokavēto dienu. Saskaņā ar likumu kavējuma nauda netiek aprēķināta, ja pašvaldība saņem maksājumu piecu darba dienu laikā pēc maksājuma termiņa iestāšanās. Taču, ja šis nosacījums netiek ievērots, nokavējuma naudu atbilstoši likumam aprēķina par periodu no nākamās dienas pēc nodokļa noteiktā maksāšanas termiņa iestāšanās līdz samaksas dienai, to ieskaitot. Līdz 6. augustam kavējuma nauda aprēķināta 0,4 miljonu eiro apmērā, bet kopējais parāds par NĪN šobrīd ir 1,2 miljoni eiro.

Nomaksāt NĪN iespējams SIA “Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde” norēķinu punktos, bankā, internetbankā, rūpīgi pārliecinoties par konta atbilstību un to, vai pārskaitījums adresēts pašvaldībai, kas izsūtījusi paziņojumu par NĪN nomaksu, kā arī maksājuma mērķī precīzi norādot nodokļa maksātāja personīgā konta numuru par zemi un ēkām, īpašuma adresi vai kadastra numuru, par kuru veikts maksājums. NĪN var nomaksāt arī portālā www.epakalpojumi.lv vai www.latvija.lv, jo tur pieejami pašvaldību banku konti NĪN samaksai, kā arī nodokļa maksātājam automātiski uzrādās visa nepieciešamā informācija.

Neskaidrības par NĪN nomaksu var precizēt Jelgavas pašvaldības Finanšu nodaļā Lielajā ielā 11, 106., 107. un 108. kabinetā, vai pa tālruņiem 63005589, 63005491, 63005596, 63005550.


Foto: ss.com

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Tas pats Jānis

Atcerieties to, kad dosieties balsot! Neaizmirstiet pie katra pārskaitījuma pateikt klusu "paldies" Dombim Konsolidovskim - visu nodokļu aizgādnim!

pirms gada, 2018.08.09 13:05

zinta

Cik procentu atlaide NĪN maksātājiem pienākas, kas samaksā uzreiz par visu gadu??? Tie paši procenti, kas kavētājiem?????

pirms gada, 2018.08.09 16:45

Orda

Pašvaldībai ir izdevīgi uzskaitīt soda procentus.Kaut nokavē tikai nedēļu.

pirms gada, 2018.08.09 18:57

Jelgava