Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Uz autoceļiem turpina ieviest svara ierobežojumus

Latvijas Valsts ceļi (LVC) informē, ka braukšanas apstākļi pa valsts galvenās un reģionālās nozīmes autoceļiem ir apmierinoši, taču pavasara šķīdonī problēmas var rasties pārvietojoties pa vietējās un atsevišķiem reģionālās nozīmes ceļiem, proti, sniegam un ledum kūstot, to pamatne paliek pārāk mitra, un ceļa nestspēja būtiski samazinās. Lai novērstu šo ceļu pilnīgu sabrukšanu, daudzviet tiek noteikti maksimālās pilnās masas ierobežojumi.

Līdz šīs nedēļas beigām svara ierobežojumus ieviesīs Aizkraukles, Ogres, Bauskas, Jelgavas, Rīgas, Smiltenes, Ventspils un Liepājas ceļu pārvaldīšanas reģionos, līdz ar to svara ierobežojumi būs gandrīz visā valsts teritorijā, informē LVC.Ierobežojumi jau ir ieviesti Dobeles, Jēkabpils, Preiļu, Saldus, Kuldīgas un Tukuma ceļu pārvaldīšanas reģionos, kā uz atsevišķiem ceļiem citviet. Saglabājoties laikapstākļiem, kad vidējā gaisa temperatūra saglabājas pozitīva, ierobežojumi tiks masveidā ieviesti arī citviet.«Aicinām kravas pārvadātājus pievērst uzmanību ceļa zīmēm un atgādinām, ka Latvijas Valsts ceļu mājas lapā ir pieejams saraksts ar autoceļiem, kuros jau ir ieviesti, vai tiek plānots ieviest satiksmes ierobežojumus,» ziņo LVC.Kravas autopārvadājumu ierobežojumu ieviešana un atcelšana konkrētajā ceļa posmā tiek veikta individuāli. Šogad tos plānots sākt ieviest no marta vidus, un to ilgums ir no divām līdz piecām nedēļām. Uz dažiem, kritiskā stāvoklī esošajiem autoceļiem šādi satiksmes ierobežojumi noteikti pastāvīgi visu gadu.Minētie satiksmes ierobežojumi neattiecas uz valsts galvenajiem un svarīgākajiem reģionālajiem autoceļiem, tāpēc netiek ietekmēti kravu tranzīta autopārvadājumi. Ierobežojumi katru gadu tiek ieviesti visos reģionos – vairāk nekā 10 000 kilometros valsts autoceļu ar grants un stipri nolietotajiem asfaltbetona segumiem, uzstādot aizlieguma ceļa zīmes, kas ierobežo transportlīdzekļu maksimālo pilno masu  Pa visiem autoceļiem bez ierobežojuma atļauts pārvietoties operatīvajiem transportlīdzekļiem un CSDD reģistrētajiem «svaigpiena transportlīdzekļiem», veicot pārvadājumus ar ceļa īpašnieku saskaņotā maršrutā. Nekādas speciālās atļaujas kravu izvešanai šķīdoņa laikā pa ceļiem, kur noteikti ierobežojumi, netiek izsniegtas. Satiksmes ierobežojumu ievērošanu kontrolēs LVC darbinieki sadarbībā ar Valsts policiju.

Pievieno komentāru

Jelgava