Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Uz “Cepumu” aicina Enriko Podnieks un Dins Vecāns

Patriotisma mēnesī sarunu cikls “Cepums ar slavenību” aicina apceļot un iepazīt Latviju kopā ar projekta “1836” idejas autoru Enriko Podnieku un arhitektu maratonistu Dinu Vecānu. Tikšanās un iedvesmojoša saruna par sekošanu saviem sapņiem, darot darbus ar pievienoto vērtību, notiks 14. novembrī pulksten 18 kafejnīcas “Silva” konferenču zālē. Ieeja pasākumā bez maksas.

“Tuvojoties Latvijas dzimšanas dienai, sarunu ciklā “Cepums ar slavenību” gaidāmas iedvesmojošas sarunas par Latviju – zemi, ko ikviens izjūtam par savējo, un cilvēkiem. Patriotisma nedēļā gaidāmi īsti dubultsvētki – gan iepazīsim  profesijas aizkulises, gan samīļosim Latviju. Pasākuma viesi – fonda “1836” vadītājs Enriko Podnieks un arhitekts Dins Vecāns,” stāsta projekta “Cepums ar slavenību” vadītāja Dace Indrika.

1836 – tik kilometru gara ir Latvijas robeža. Tāpēc arī projektam un fondam, ko vairāki domubiedri dibinājuši 2015. gadā, dots šāds nosaukums. Tā mērķis – līdz valsts simtgadei nostaigāt katru kilometru un izveidot vienojošu tūrisma ceļu, pa kuru Latviju iespējams apiet, apbraukt vai aplidot, vienlaikus iepazīstot Latvijas kultūrvēsturiskās vērtības. Rezultātā tiks radīta ceļošanas infrastruktūra ar naktsmītnēm, izklaides un atpūtas vietām. Šajā izpētes gājienā teju katru vasaras nedēļas nogali aicināts  ikviens, arī 2018. gadā.
D.Vecāns ir vienīgais, kas 1836 kilometrus jau pieveicis, tos noskrienot 22 dienās. Pēc profesijas arhitekts, D.Vecāns, kurš veica 80 kilometru dienā, sevi par maratonistu nesauc. Viņš saka: “Esmu skriešanas entuziasts, garo distanču skrējējs.” Dinam katrā izaicinājumā svarīgs mērķis, kas vēlāk top par viņa misiju. Viņš skrien, lai uzzinātu sava ķermeņa robežas, iepazītu sevi. Savukārt pērn D.Vecāns 28 dienās noskrēja 28 maratonus 28 valstīs.

Vietu skaits pasākumā ierobežots, tāpēc jaunieši vecumā no 15 līdz 35 gadiem aicināti savu dalību rezervēt, piesakoties tiešsaistē: http://ej.uz/cepumsarslavenibu. Sekot līdzi projektam var arī sociālajos tīklos.

Sarunu ciklu “Cepums ar slavenību” organizē biedrība “Kultūras un mākslas centrs “Nātre”” sadarbībā ar kafejnīcu “Silva”. To atbalsta reklāmas drukas uzņēmums “212”. Pasākums īstenots ar LR Kultūras ministrijas, Zemgales NVO centra, Jelgavas pašvaldības finansiālu atbalstu.

Pievieno komentāru

Jelgava