Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Uz jaunās sezonas pirmo “Cepumu” aicina karavīrs Gatis Indrēvics

Sarunu cikla “Cepums ar slavenību” jaunās sezonas pirmā tikšanās noritēs patriotiskās noskaņās. Jaunieši aicināti tikties ar karavīru, vienu no diviem Nacionālo Bruņoto spēku (NBS) mediju fotogrāfiem un grupas “Auļi” mūziķi – virsseržantu Gati Indrēvicu. Iedvesmojošas sarunas par karavīra profesijas aizkulisēm un ikdienu notiks otrdien, 16. oktobrī, pulksten 18 kafejnīcas “Silva” konferenču zālē.

“Būt par karavīru vienam ir misija, citam iespēja ceļot, pārbaudīt savu spēju robežas, arī nopelnīt. Dienēt armijā ir savā ziņā izraušanās no ikdienas, sevis apliecināšana,” saka Gatis, piebilstot, ka 17 procenti NBS dienējošo ir sievietes.

Virsseržants Gatis Indrēvics dzimis Cēsīs, studējis vēsturi Latvijas Universitātē. Savu ceļu armijā iesācis ar obligāto dienestu pirms vairāk nekā 16 gadiem uz mīnu kuģa M-01 “Viesturs”, tad dienējis dažādās kaujas vienībās Latvijas NBS. Gatis piedalījies arī vairākās starptautiskās operācijās Irākā un Afganistānā. Tieši misijās atskārtis, ka fotografēšana ir gandrīz vienīgais veids, kā sev un pasaulei parādīt tās izcilās kultūras un vēstures vērtības, kuras karš reizēm iznīcina pavisam. 2013. gadā viņš ieguva 1. vietu Eiropas Militārās preses asociācijas fotokonkursā, vēlāk tapa vairākas personālizstādes – “Mana misija – Afganistāna” (2014), “Misija” (2016) un “Armija. Mākslas foto” (2018). Šobrīd Gatis turpina dienestu Aizsardzības ministrijas Militāri publisko attiecību departamentā kā fotogrāfs un video operators. Un jau 16. gadu turpina muzicēt grupā “Auļi”.

Vietu skaits pasākumā ierobežots, tāpēc jaunieši aicināti savu dalību rezervēt, piesakoties tiešsaistē. Ieeja par ziedojumiem.

Sarunu cikla “Cepums ar slavenību” jaunumiem var sekot līdzi sociālajos tīklos: facebook.com/cepumsarslavenibu; draugiem.lv/cepumsarslavenibu. Papildu informācija: www.natre.lv.

Sarunu ciklu “Cepums ar slavenību” organizē biedrība “Kultūras un mākslas centrs “Nātre”” sadarbībā ar kafejnīcu “Silva”. To atbalsta reklāmas drukas uzņēmums “212”. Pasākums īstenots ar Kultūras ministrijas, Zemgales NVO centra, Jelgavas pašvaldības finansiālu atbalstu.

Pievieno komentāru

Jelgava