Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Uz Jelgavas 6. vidusskolu pārvietos tikai vakarskolas vidusskolēnus; atvērs pamatskolas latviešu plūsmu 29

Reaģējot uz vecāku iebildumiem un uzklausot ieteikumus, uz Jelgavas 6. vidusskolas ēku plānots pārcelt tikai Vakara (maiņu) vidusskolas vidusskolēnus, kā arī licencēt pamatskolas programmu latviešu valodā, aģentūra LETA uzzināja Jelgavas domes Izglītības un sporta komitejas sēdē.

Jelgavas Izglītības pārvaldes vadītāja Gunta Auza sēdē skaidroja, ka no nākamā mācību gada 6. vidusskolas ēkā piektdienu pēcpusdienās un sestdienās mācīsies vakarskolas 10.–12. klašu skolēni, jo 6. vidusskolas audzēkņu vecāki iepriekš pauda bažas par savu bērnu drošību, ēkā ienākot vakarskolas pamatskolēniem, kas mācību vielu apgūtu pa dienu. Savukārt vakarskolas pamatskolēni mācības turpinās līdzšinējā ēkā. Lēmuma efektivitāte tiks vērtēta mācību gada otrajā semestrī, kad arī plānots lemt par turpmāko.

Tāpat, lai efektīvāk izmantotu skolas ēku, ar 2018./2019. gadu 6. vidusskolā plānots atvērt pamatskolas izglītības programmu latviešu valodā, kā arī vidējās izglītības vakara apmācības formu. Par šo priekšlikumu balsoja divi no trim klātesošajiem komitejas locekļiem – Inese Bandeniece (ZZS) un Mintauts Buškevics (ZZS) –, bet no “Saskaņas” izslēgtais Sergejs Stoļarovs balsojumā atturējās. Sēdē nepiedalījās domes priekšsēdētāja vietniece Rita Vectirāne (ZZS), kura gan bez pašas klātbūtnes ievēlēta par komitejas priekšsēdētāju, kā arī Roberts Šlegelmilhs (VL–TB/LNNK).

Sēdē klātesošie 6. vidusskolas audzēkņu vecāki pauda neapmierinātību, ka domē netika izvērtēta iespēja atvērt ēkā bērnudārzu, taču Auza skaidroja, ka ēka un tās apkārtne nav īsti piemērota bērnudārza grupām.

Jau ziņots, ka no 1. septembra Jelgavas Vakara (maiņu) vidusskolas darbs tiks nodrošināts 6. vidusskolas telpās, aģentūra LETA uzzināja pašvaldībā, kas jūlijā lems par šo jautājumu.

Iecere abas izglītības iestādes apvienot zem viena jumta radusies, jo abās skolās samazinājies skolēnu skaits, tāpēc “pašvaldība sākusi skatīt jautājumu par abu skolu turpmāko attīstību, vienlaikus saglabājot abu izglītības iestāžu juridisko patstāvību”. Katra skola strādās ar savu pārvaldības modeli, direktoru, vietniekiem, pedagogiem, īstenojot savas skolas licencētās mācību programmas.

Domes plāniem nepiekrīt 6. vidusskolas audzēkņu vecāki. Iepriekš kā vienu no alternatīvām skolas telpu izmantošanai vecāki minēja bērnudārza grupu atklāšanu izglītības iestādē. Balstoties uz iepriekš izskanējušo informāciju, ka uz vakarskolas telpām plānots pārcelt Jelgavas Sabiedrības integrācijas pārvaldi, vecāki aicināja pārvaldi izvietot 6. vidusskolas telpās.


Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Komentāri 29

KJ@O

Nu ir komitejas vaditaja ,kura neierodas uz sedi,ko vina saprot no izglitibas un sporta,vinai nav pat sportiska figura un skata

pirms gada, 2017.07.12 09:37

Izbrīna!

Un kā vakarskola tā izmētāti strādās?Un pedagogi kā šestaki turpu šurpu skaidīs?Kur te vispār loģika tādam sadalījumama????

pirms gada, 2017.07.12 09:40

ano-

Rublis vismaz nejaucas tur kur neko nesaprata?||||

pirms gada, 2017.07.12 09:41

?>?

"Lēmuma efektivitāte tiks vērtēta mācību gada otrajā semestrī, kad arī plānots lemt par turpmāko." ko tieši ? kādu turpmāko.
Tām gudrām galvām vispār mācību un darbību plāns ir izveidots?

pirms gada, 2017.07.12 10:06

tyu

turpmāko, domāju, a vispirms iefiltrēs vidusskoli vakarnieku, un tad, kad 6.vsk visi pieradīs pie svešajiem, tad iemetīs turpat arī vakarskolas pamatskolu. Ja nelien karote mutē vesela - bāziet pa daļām. vieglāk norīt.

pirms gada, 2017.07.12 23:05

Ar vien trakāk

Tad jau iznāk, ka vakaru maiņu vidusskolas vadība atradīsies Skolotāju ielā, visi skolas pasākumi notiks Skolotāju ielā, bet vidusskolēni piektdienas vakaros no meža masīva apmēram 23.00 soļos kājām uz pilsētu ( neticu, ka kādam no viņiem ir savs transports), bet sestdienas rītā 07.00 soļos atpakaļ uz skolu atkal meža masīvā. Tad jau vajag ierīkot kopmītnes, kur skolēniem pa nakti gulēt.

pirms gada, 2017.07.12 13:23

Arvien

Arvien. Laiks uz vakarskolu!

pirms gada, 2017.07.12 14:24

piebilde

Vakarskolā stundas sestdienās sākas plkst 9/ piektdienās beidzās 20:40

pirms gada, 2017.07.12 15:31

Nesaprotu

Kam no šāda lēmuma kļūst labāk? 6. vidusskolai? Ja abas skolas tiek uzskatītas par atsevišķām struktūrvienībām, tad 6. vidusskolas pastāvēšanai tas neko nedod? Vakarskolai? Ēka vienalga paliek nepiepildīta, pat vēl mazāk noslogota, skolotāji māca 3 dažādās vietās (Skolotāju ielā, cietumā un 6. vidusskolā), staipot līdzi tos mācību materiālus, kas ir kopīgi vidusskolas un pamatskolas klasēm (nenobīstieties, ja pamaniet vēlā piektdienas vakarā sabiedriskajā transportā skeletu - tas tikai pārvietojas no vienas ēkas uz otru). Jēgas nekādas. Vienīgais labums ir Rāviņam, kurš it kā nav piekāpies vecāku un pedagogu protestiem, bet piedāvājis it kā kompromisu.

pirms gada, 2017.07.12 14:43

Zina

Piekrītu. Vai tad pēc šī lēmuma ēka Skolotāju ielā nepaliks vēl tukšāka? Iemesls reorganizācijai esot nepietiekams ēkas noslogojums. Arī nesaprotu šo pagaidu lēmumu!!! Un slepus pieņemt šādus lēmumus laikā, kad skolas kolektīvi atrodas atvaļinājumos, ir nodevīgi.

pirms gada, 2017.07.13 18:41

Ome

Domāju, ka vakarskolai laiks piketēt!Varbūt skolu organizēt t Domes pagalmā teltīs?

pirms gada, 2017.07.12 17:02

viedoklis

Tik ļoti ļoti sasteigts pasākums! Kāpēc vismaz pus gadu iepriekš nerosināja piedāvāt idejas, kā optimizēt gan vienas, gan otras skolas darbu!!!? Tagad viena puse ietiepjas un šķiet nedzird. Otra puse izmisīgi mēģina būt sadzirdēti!

pirms gada, 2017.07.12 17:46

Tauta ir jāsadzird

Slikti, ka mūsu deputāti tautu nesadzird. Viņi ir ievēlēti priekš tautas, nevis otrādi. Attopieties, Jelgavas deputāti! Nepieņemiet sasteigtu lēmumu vakarskolas reorganizācijai.

pirms gada, 2017.07.12 21:30

gribu zināt

Un kur mācīsies vidusskolēni, kas ir dienas grupā darbdienās?

pirms gada, 2017.07.12 22:07

64v

bērnu, sākumskolnieku nav tik daudz, lai vērtu vaļā latviešu plūsmas pirmās klases krievu skolā. ātri pirmās klases piepildās prestižajās klasēs -matemātika, datorika, komerczinības, ar to arī dažu skolu pirmās klases dienas laikā nokomplektētas, bet citās, var rakstīties ilgi. tad ja latviešu bērniem pietiek pārēm vietas latviešu skolās, kurš sūtīs bērnu latviešu klasē rievu skolā? nojaušu, ka krievi, kas vēlas, lai bērni mācās latviešu skolā. bet te vē viens bet. krievu vidē, bērni vienalga runās krieviski. redzu to mūsu latviešu skolā, kad sanāk krievu bērni kopā, viņi savā starpā vienalga runā krieviski. tātad daļa no vides jau pazūd. tas nozīmē, ka tie krievu vecāki, kas vēlas savus bērnus izglītot latviskā vidē, turpinās sūtīt bērnus uz latviešu skolās pirmsskolu un sākumskolu, ne jau krievu vides pāris latviešu klasēm. neredzu jēgu šai latviešu plūsmai krievu skolā.

pirms gada, 2017.07.12 23:12

Augatkalns

-


Kapēc "Jelgavas Sabiedrības integrācijas parvalde" neintegrē Vakarskolas mežonīgo kolektīvu ?

pirms gada, 2017.07.13 09:58

?

Kāpēc krievvalodīgo 2.pamatskolu nevar pārcelt uz 6.v-sk? Turpat netālu ir 5,v-sk, tā kā, ir kur mācīties. Visu laiku kladzina, ka krievi ir mazākumtautība, tikai nez kāpēc viņiem Jelgavā vajag 3 skolas.

pirms gada, 2017.07.13 19:10

Asus

А почему бы Вам не поехать в /Сибирь к своим предкам ?

pirms gada, 2017.07.14 10:12

Loģiskais shēmotājs

5.vidusskolu var pārveidot par pamatskolu un apvienot ar 2. pamatskolu, vidusskolēnus no 5.vidusskolas pārcelt uz 6.vidusskolu, 2.pamatskolu atdot integrācijas pārvaldei un visi dzīvot laimīgi un saticīgi.

pirms gada, 2017.07.13 19:28

Serzh

А почему бы Вечернюю школу совсем не закрыть ? Там все равно ничему не учат - знаний никаких ни по одному предмету. Государство зря тратит деньги на этих бездельников с Вечерней школы. Знания по математике по результатам экзамена - 18,55%. Знания по латышскому - 48%. Для сравнения в 5 школе знания по математике 67,5%, по латышскому - 49,5%. При условии, что для большинства учащихся Вечерней школы - латышский - родной язык. Русские лучше сдали латышский, чем латыши. Разогнать эту школу - пустая трата денег.

pirms gada, 2017.07.14 10:20

Reinis

Dur uz savu rašu-parašu un tur raksti savus ķebururs, vatņik!!!

pirms gada, 2017.07.15 10:32

>Reinis

Ģintermuižā? Kurā nodaļā? Apciemošu.

pirms gada, 2017.07.16 10:05

to Reinis

dēles embrijs

pirms gada, 2017.07.16 18:01

Zinu

Arī uzsatu, ka vakarskola vispār būtu jāslēdz. Lieka naudas tērēšana. Skolotāji vēl strādā cietumā, bet reāli ieslodzītie nav mūsu pašvaldības skolēni!!! Tā ir naudas izšķiešana!!! Reālais skolēnu skaits ir vēl mazāks, ja atņem cietumniekus!!! Kāpēc mana nodokļu nauda aiziet viņiem? Skolotāji vēl saņem piemaksas!!! Uzskatu, ka vakarskolas skolēni var atrast alternatīvas! Daudzi mācās tālmācībā Svētē u.c. Un nav problēmu!

pirms gada, 2017.07.14 15:08

kā tad

Tu jau labāk gribi, lai Tava nodokļu nauda aiziet maznodrošināto pabalstos ļautiņiem, kas nestrādā, jo nav pat pamatizglītības? Varbūt labāk samaksāt par viņu izglītošanos, un tad lai slogs nodokļu maksātājiem mazinās?

pirms gada, 2017.07.14 15:48

hm

Manuprāt Jelgavas tehnikums varētu licencēt vakara grupas, kur cilvēki saņemtu ne tikai vidusskolas diplomu, bet vēl kādu arodu iemācītos, lai nesēdētu valstij uz kakla, jo šobrīd tehnikumā ir vecuma ierobežojums. Pilnīgi noteikti ir kāds(i), kurš gribētu iemācīties kaut vai pavāra mākslu.

pirms gada, 2017.07.14 17:44

jelgavnieks

Piekrītu, ka vakarskola Skolotāju ielā 8 nav vajadzīga! Atbalstu domu par to, ka 6. vidusskolā varētu ieviest vakara maiņu izglītības programmu, kurai nebūtu nekāda sakara ar Vakara (maiņu) vidusskolu!!! Par cietumu - zinu, ka ieslodzītos māca gan Jelgavas Tehnikums , gan Amatskola. Es domāju, ka tas ir jēgpilni, jo viņi iegūst profesiju. No vakarskolas tur gan nav jēgas.

pirms gada, 2017.07.14 20:32

Es

Aha, kā tad slēgt vakarskolu! Piemēram man tā ir vienīgā skola kur varu iestāties! Jo piemēram man vajag mācīties klātienē lai saņemtu azp un ja mācos neklātienē vai tālmācībā es to nesaņemu a parastā vsk man darīt nav ko. Vakarskolu bērni mežoņi? Paskataties labāk uz parasto skolu bērniem un tad runājiet. Jo pati no savas pieredzes zinu kā ir mācīties parastajā skolā un kā vakarskolā!

pirms 12 mēnešiem, 2017.07.21 00:11

Jelgava